Nemanja Mijusković w Miedzi do 2024 roku!

Nemanja Mijusković w Miedzi do 2024 roku!

20 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Filar legnickiej defensywy Nemanja Mijusković przedłużył kontrakt z Miedzią! Czarnogórski obrońca związał się z zielono-niebiesko-czerwonymi do końca czerwca 2024 roku.

29-letni Mijusković dołączył do Miedzi przed startem sezonu 2019/2020. W barwach legnickiej drużyny rozegrał dotąd 56 oficjalnych spotkań, w których zdobył 6 goli. Urodzony w Podgoricy obrońca, dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi, ma za sobą występy zarówno w młodzieżowej, jak i seniorskiej reprezentacji Czarnogóry. W eliminacjach do mistrzostw świata 2018 zagrał m.in. w meczu z Polską na Stadionie Narodowym w Warszawie, notując asystę przy bramce Stefana Mugosy.

Mijusković zaczynał karierę w rodzimej Buducnosti Podgroica. W wieku 16 lat przeniósł się do serbskiego OFK Belgrad, a po roku był już zawodnikiem Dynama Moskwa. Stamtąd został wypożyczony do Amkaru Perm. Następnie obrońca grał w bośniackim FK Sarajewo, czarnogórskim Rudarze Pljevlja (wystąpił m.in. przeciwko Śląskowi Wrocław w Lidze Europejskiej) oraz macedońskim Vardarze Skopje. W 2017 roku był już zawodnikiem kazachskiego FK Taraz, a w 2018 rosyjskiego FK Tosno. Przed transferem do Miedzi reprezentował rumuński FC Hermannstadt.

Źródło: inf. prasowa