Mirosław Minkina ponownie prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Mirosław Minkina ponownie prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

29 września 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

We wtorek, 28 września w Teatrze Rozbark w Bytomiu odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZHL. Mirosław Minkina został wybrany na drugą kadencję na funkcję prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Mirosław Minkina, który rządzi Związkiem od listopada 2018 roku, został wybrany zdecydowaną większością głosów. Za urzędującym prezesem głosowało 63 delegatów, 14 było przeciw, a 8 wstrzymało się.

Mirosław Minkina był jedynym kandydatem. Zbigniew Starzec (nie przyjechał na Walne ze względu na kłopoty zdrowotne) nie dopełnił formalności i dlatego nie został dopuszczony do kandydowania na prezesa PZHL – zgodnie z obowiązującym w PZHL regulaminem, każdy kandydat do organów Związku, który jest nieobecny na Zjeździe, winien złożyć pisemnie oświadczenie o wyrażeniu zgody na kandydowanie.

Do Zarządu PZHL wybrano Martę Zawadzką, Adama Frasa, Danutę Piorun, Tomasza Jaworskiego, Bogdana Rozwadowskiego i Zdzisława Zarębę. Do Komisji Rewizyjnej wybrano Radomira Szarańca, Ryszard Molewskiego, Annę Rehlich, Karola Pawlika i Jerzego Kajzera.

Prezes Mirosław Minkina ma plany na przyszłość. – Przymierzamy się do tego, aby wcielić w życie narodowy program szkolenia. W przyszłym roku zostanie powołany koordynator ds. młodzieży przy dyrektorze sportowym. Będziemy wspierać wszelkie inwestycje w infrastrukturę sportową – mówi Mirosław Minkina.

Źródło: inf. prasowa