Kadra wraca do Rybnika, pożegnanie Cieślaka

Kadra wraca do Rybnika, pożegnanie Cieślaka

27 września 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

9 października Rybnik będzie gospodarzem 10. w historii meczu, w którym Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się z zespołem Reszty Świata. Sobotnie spotkanie będzie również podziękowaniem dla wieloletniego trenera kadry, Marka Cieślaka za jego zasługi oraz medale zdobyte wraz z reprezentacją Polski.

To będzie 10. w historii, a trzecie rozegrane w Rybniku spotkanie, w którym Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się z zespołem Reszty Świata. Dla Podopiecznych Rafał Dobruckiego to ostatnia szansa na zaprezentowanie się trenerowi przed finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations, które odbędą się w Manchesterze w dniach 16-17 października.

Jak dotąd, Polacy wygrali siedem z dziewięciu spotkań, w których naszym rywalem była Reszta Świata. Po triumfy sięgaliśmy w Toruniu, Gorzowie Wlkp., Lublinie, Zielonej Górze, Chorzowie, Rzeszowie oraz Rybniku. Jak dotąd, drużyna Reszty Świata wygrywała na PGE Narodowym w Warszawie oraz… Rybniku. 12 października 2014 musieliśmy uznać wyższość przyjezdnych. Przegraliśmy wówczas 40:50.

Mecz na Stadionie Miejskim będzie szczególny ze względu na postać byłego szkoleniowca Żużlowej Reprezentacji Polski. Marek Cieślak był związany z kadrą w latach 2003, 2007-2020. W tym czasie, Polska zdobyła 10 medali Drużynowego Pucharu Świata (w tym siedem złotych) oraz trzy medale Monster Energy FIM Speedway of Nations. W Rybniku, Cieślak poprowadzi drużynę Reszty Świata.

Mecz Polska-Reszta Świata odbędzie się w sobotę, 9 października 2021 roku w Rybniku. Bilety na to wydarzenie będą dostępne od wtorku na row.rybnik.com.pl Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP Sport.

Składy ogłoszone zostaną wkrótce.

Źródło: inf. prasowa