Miedziowi pokonują Asseco Resovię Rzeszów!

Miedziowi pokonują Asseco Resovię Rzeszów!

10 grudnia 2020 0 przez Artur Kąciak

W środowe popołudnie Cuprum Lubin pokonał Asseco Resovię Rzeszów w czterech setach w ramach zaległej 8. kolejki rozgrywek PlusLigi. Tym samym odniósł bardzo ważne zwycięstwo na własnym terenie i zgarnął komplet cennych punktów. Dzięki temu umocnił się na swojej pozycji w tabeli i zwiększył przewagę nad Stalą Nysa. Lubinianie zwyciężyli 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:23).

Szczelny blok Przemysława Smolińskiego widowiskowo rozpoczął spotkanie. Z dobrej strony pokazał się przyjmujący Miedziowych Nikolay Penchev, który kończył ataki ze skrzydeł (4:2). Resovia szybko zrównała i walka toczyła się punkt za punkt do momentu 11:11. Wtedy to w bloku popisał się Ronald Jimenez, a przewaga gospodarzy wzrosła do trzech oczek. Im bliżej końca seta, tym bardziej ich ekipa się rozkręcała. Miguel Tavares asekurował bardzo trudne piłki, co pozwoliło kończyć ataki z kontr, a jego skuteczny blok zakończył pierwszego seta.

Po przerwie walka była dużo bardziej zacięta niż w poprzedniej partii. Drużyny punktowały na zmianę i nikt nie potrafił wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. Przełom nastąpił dopiero przy wyniku 17:19, gdy trzy oczka przewagi wypracowali sobie rywale z rzeszowskiej ekipy. Prowadzenia nie oddali do samego końca.

W trzeciego seta Miedziowi wkroczyli skutecznym atakiem ze środka. Kolejne minuty po raz kolejny pokazały dobrą grę po obu stronach siatki, przez co wynik wahał się przez większość czasu w granicach remisu. Najskuteczniejsi byli Jimenez z ekipy lubinian i Klemen Cebulj z Asseco Resovii. Końcówka należała jednak do Wojciecha Ferensa, który skończył dwa kontrataki i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Radził sobie świetnie, a zwycięstwo było coraz bliżej. Seta zakończył jednak Jimenez.

Ostatnia odsłona wyglądała dosłownie tak samo jak poprzednie. Wyrównany początek i ciągły remis (9:9). Na prowadzenie dopiero wysunęły siatkarzy Cuprum dwa asy serwisowe: najpierw Tavaresa, a kilka chwil później Wojciecha Ferensa. Rzeszowianie zapalczywie walczyli o przedłużenie spotkania i w końcówce seta zrobiło się gorąco (21:21). Ostatecznie nic nie było w stanie przeszkodzić lubinianom w zdobyciu kompletu punktów. Najlepszym zawodnikiem wybrano rozgrywającego Miedziowych Miguela Tavaresa, który zdobył 5 oczek (2 zagrywką i 3 blokiem), ale finezyjnie wykreował grę.

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:23)

Cuprum: Gunia (5), Ferens (15), Smoliński (11), Jimenez (21), Tavares (5), Penchev (9), Szymura (L) oraz Lorenc, Jakubiszak, Magnuszewski, Maruszczyk (4).

Asseco: Krulicki (1), Drzyzga (1), Buszek (2), Hain (5), Cebulj (20), Butryn (18), Potera (L) oraz Domagała, Parodi (9), Jendryk (4), Woicki, Tammemaa (1).

MVP: Miguel Tavares

Źródło: inf. prasowa