Michał Winiarski z trzyletnim kontraktem w Treflu Gdańsk

Michał Winiarski z trzyletnim kontraktem w Treflu Gdańsk

6 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Trener Michał Winiarski nadal będzie prowadzić zespół Trefla Gdańsk. Szkoleniowiec, który nad Bałtyk przeniósł się dwa sezony temu podpisał nowy, trzyletni kontrakt, obowiązujący do końca rozgrywek 2023/2024.

– Po Andrei Anastasim to kolejny trener, z którym budujemy drużynę długofalowo. Michał idealnie wpisał się w filozofię naszego klubu i bardzo się cieszę, że nadal będzie prowadził zespół – mówi prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski. W Treflu pozostają także drugi trener Roberto Rotari, trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, statystyk Dominik Posmyk oraz fizjoterapeuta Piotr Ślugajski.

Michał Winiarski z Treflem Gdańsk związał się przed sezonem 2019/2020, rozpoczynając wówczas swoją drogę jako pierwszego szkoleniowca. Wcześniej przez dwa lata był asystentem Roberto Piazzy w PGE Skrze Bełchatów, ale to w Gdańsku obdarzono go zaufaniem i zadebiutował w roli pierwszego trenera. Jego debiutancki sezon 2019/2020, przerwany przez pandemię, „gdańskie lwy” zakończyły na piątym miejscu w tabeli, a w trakcie rozgrywek wywalczyły także awans do finałowego turnieju Pucharu Polski, który ostatecznie się nie odbył ze względu na warunki epidemiologiczne. W sezonie 2020/2021 gdańszczanie po rundzie zasadniczej znajdowali się na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi oraz ponownie zameldowali się w Final Four walki o krajowe trofeum. W play-offach byli bardzo blisko awansu do najlepszej czwórki, jednak ostatecznie w strefie medalowej znalazł się ich rywal – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Trefl w minionych dwóch sezonach słynął ze świetnej atmosfery w zespole, która przekładała się na bardzo dobre wyniki, a zawodnicy, dokładnie tak jak lwy, pokazywali swą ogromną waleczność i zostawiali na boisku serca.

– Bardzo się cieszę, że dalej będę mógł kontynuować to, co udało nam się stworzyć w Gdańsku do tej pory. Z niektórymi z zawodników w rozgrywkach 2021/2022 będę pracował już trzeci sezon. Odkąd dołączyłem do Trefla czuję się tutaj świetnie, klimat, który panuje w Trójmieście sprawia, że żyje się tutaj po prostu znakomicie. Sam klub jest z kolei świetnie poukładany i choć może nie ma tak wysokiego budżetu, jak czołowe polskie marki, we wszystkich innych aspektach funkcjonuje zgodnie z najwyższymi standardami. Praca tutaj jest więc dla mnie zarówno przyjemnością, jak i dużym wyzwaniem. Mam nadzieję, że długofalowe działania będą nam z roku na rok dostarczać coraz więcej powodów do radości – mówi Michał Winiarski.

Michał Winiarski będzie więc drugim trenerem po Andrei Anastasim, który zespół Trefla prowadzi przez co najmniej pięć lat. Przypomnijmy, że gdy Winiarski przychodził do Gdańska podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok. Teraz jednak związał się z klubem nową, trzyletnią umową.

– Przede wszystkim bardzo się cieszę, że Michał zostaje w Gdańsku. Pamiętam, że w trakcie debiutanckiego sezonu Michała w roli pierwszego trenera wiele osób mówiło mi, że nasze decyzje, zaufanie, którym obdarzyliśmy Michała to niczym wygrana losu na loterii. Cieszę się, że po dwóch latach, podczas których przeżywaliśmy wspaniałe sportowe emocje i byliśmy w czołówce ligowej stawki nadal będziemy kontynuować tę drogę rozpoczętą przed sezonem 2019/2020. Po Andrei Anastasim Michał to kolejny trener, z którym budujemy drużynę długofalowo, co w mojej ocenie ma same zalety. Ostatnio w jednej z rozmów trener powiedział, że ten klub ma duszę. Cieszę się, że mamy szkoleniowca, który idealnie wpisał się w filozofię Trefla Gdańsk i tę duszę także tworzy. Atmosfera, którą Michał potrafi wykreować w drużynie, team spirit, który widać na boisku i który przekłada się na wyniki są doceniane w całej siatkarskiej Polsce. Wierzę, że przed nami kolejne bardzo dobre sezony – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

W sezonie 2021/2022 najbliższymi współpracownikami Michała Winiarskiego będą niezmiennie drugi trener Roberto Rotari, dla którego także będzie to trzeci sezon w stolicy Pomorza, trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, który rozpocznie swój czwarty rok w Gdańsku, statystyk Dominik Posmyk, który razem z trenerem Winiarskim przeniósł się do Trójmiasta przed rozgrywkami 2019/2020 z Bełchatowa oraz fizjoterapeuta Piotr Ślugajski, dla którego będzie to już dziewiąty sezon w Treflu Gdańsk.

Przed sezonem 2021/2022 gdańszczanie transfery i nowe kontrakty sztabu oraz zawodników na kolejny sezon przedstawiają w serialowej kreacji. Zapowiada ona nowy format materiałów wideo, który Trefl chce przygotowywać dla kibiców w kolejnych rozgrywkach, a także nawiązuje do tej formy rozrywki, która dla wielu osób w czasie pandemii stała się podstawową. Wczoraj pod wieczór klub opublikował pierwszy plakat, na którym odsłonięci są tylko ci bohaterowie, którzy mają ważne kontrakty na kolejne rozgrywki – Łukasz Kozub, Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz oraz Mateusz Mika, który zapewnienie o miejscu w składzie na następny sezon otrzymał w trakcie rozgrywek – a dziś rano w klubowych mediach pojawiła się w formie opisu premierowego odcinka zagadka podpowiadająca czyj kontrakt może zostać ogłoszony. Słowa zdradzające, że chodzi o trenera Winiarskiego brzmiały ‘filozofia jedności to jego idea prowadzenia zespołu, wybitny strateg, autorytet’.

Źródło: inf. prasowa