Mateusz Galikowski trenerem zespołu rezerw

Mateusz Galikowski trenerem zespołu rezerw

28 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Trenerem drugiej drużyny GKS-u Jastrzębie, która w nadchodzącym sezonie występować będzie w rozgrywkach Klasy okręgowej „Zina Racibórz-Rybnik” w Grupie III, będzie Mateusz Galikowski.

Mateusz Galikowski, urodzony 7 września 1987 roku, w poprzednim sezonie był trenerem grupy młodzieżowej z rocznika 2010 w Akademii GKS Jastrzębie. W dorobku trenerskim ma także pracę z młodzieżowymi zespołami Płomienia Połomia, Fortecy Świerklany oraz RKP ROW Rybnik. Pracował także z seniorskimi drużynami: Forteca II Świerklany (Klasa C – pierwszy trener), Forteca Świerklany (IV liga i Klasa okręgowa – asystent, a następnie pierwszy trener), Unia Turza Śląska (III liga – asystent) i Silesia Lubomia (Klasa okręgowa – pierwszy trener).

W przeszłości był także piłkarzem juniorskich zespołów Odry Wodzisław, której jest wychowankiem, oraz drużyn seniorów Gwiazdy Skrzyszów, Polonii Marklowice i Silesii Lubomia.

GKS II Jastrzębie treningi rozpoczął w poniedziałek, 26 lipca. Pierwszym sparingpartnerem naszego zespołu, który złożony będzie w większości z zawodników z rocznika 2004, będzie czwartoligowa Unia Książenice. Spotkanie to zostanie rozegrane w środę (28 lipca), na boisku przy ul. Kościelnej i rozpocznie się o godzinie 17:30. Z kolei w piątek, 30 lipca, nasze rezerwy zmierzą się na wyjeździe z KS-em Szczerbice. Początek sparingu zaplanowano na godzinę 18:30.

Pierwszy oficjalny mecz nasze rezerwy rozegrają 18 sierpnia (środa), kiedy to w spotkaniu I rundy rozgrywek Pucharu Polski Podokręgu Rybnik, zmierzą się na wyjeździe z występującym w Klasie B Interem Krostoszowice.

Źródło: inf. prasowa