Kapitan Arkadiusz Olczyk pozostaje w Gwardii Wrocław!

Kapitan Arkadiusz Olczyk pozostaje w Gwardii Wrocław!

28 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Arkadiusz Olczyk rozpocznie swój czwarty kolejny sezon w barwach Gwardii Wrocław. To kapitan, bez którego trudno wyobrazić sobie zespół Gwardzistów.

Środkowy był jedną z najważniejszych postaci w Gwardii w poprzednich sezonach. Arkadiusz Olczyk, kapitan i jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy w zespole, chce osiągnąć z drużyną jak najlepszy wynik.

  • – Cele na ten sezon są takie, jak na każdy inny. Chciałbym poznać wizję siatkówki naszego nowego trenera i rozwinąć się u jego boku. Zarówno jako człowiek, jak i siatkarz. O celach grupowych wszyscy wiemy. Chcemy awansować do elity i stworzyć taką fajną paczkę ludzi, którzy będą razem dobrze się czuć. Tak jak ja czuję się we Wrocławiu. Mogę powiedzieć, że to mój dom. Jestem prawie z Wrocławia, ale to są zdecydowanie moje tereny! Czuję ogromny sentyment do tego miejsca. Jest mi tutaj dobrze, a klub pokazuje się z coraz lepszej strony i cieszę się, że mogę to przeżywać od środka – mówi Arkadiusz Olczyk.

Na środku siatki w barwach Gwardii Olczyk nie ma sobie równych. Tak wskazują statystyki, gdzie zarówno w sezonie 2018/19, jak i 2019/20 oraz 2020/21, plasował się najwyżej wśród blokujących. W tym elemencie zdobył w poprzednim sezonie aż 100 punktów. – To siła spokoju i filar naszej defensywy. Rewelacyjnie wywiązywał się z obowiązków kapitana w trudnych i nerwowych momentach. Do tego najlepiej blokujący w lidze, czym tylko potwierdza swoją klasę. Sternik okrętu gwardyjskiego – dodaje Kajetan Maćkowiak – współwłaściciel Gwardii Wrocław.

Arkadiusz Olczyk o miejsce w składzie na środku siatki będzie rywalizował z Bartłomiejem Zawalskim, Dawidem Wochem oraz Oskarem Pieknikiem.

Arkadiusz Olczyk

Data urodzenia: 26.10.1990
Pozycja: środkowy
Zasięg w ataku: 353
Zasięg w bloku: 330
Kariera:

Victoria Wałbrzych – 2012 – 2015

Krispol Września – 2015 – 2016

Stal Nysa – 2016 – 2018

Gwardia Wrocław – 2018 – nadal

Źródło: inf. prasowa