Marta Zawadzka nowym prezesem PHL

Marta Zawadzka nowym prezesem PHL

1 grudnia 2020 0 przez Artur Kąciak

Polska Hokej Liga ma nowego prezesa. Od 1 grudnia funkcję tę pełni Marta Zawadzka, dotychczasowa komisarz Ligi.

Marta Zawadzka objęła funkcję prezesa Polskiej Hokej Ligi po odchodzącym ze stanowiska Mirosławie Minkinie, który pozostaje prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, jedynego udziałowca spółki PHL. To pierwsza kobieta na tym stanowisku.

Dotychczas, Marta Zawadzka pełniła obowiązki komisarza Ligi. – I nic w tej kwestii się nie zmieni. Będę łączyła pracę komisarza z nową funkcją – zapewnia nowa prezes PHL. Zawadzka pozostaje też wiceprezesem PZHL i członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) – najwyższej władzy w światowym hokeju oraz współprzewodnicząca Komisji Sędziowskiej przy IIHF.

– Liga i Związek mają wytyczoną konkretną ścieżkę rozwoju i wierzę, że wspólnie uda nam się zrealizować wszystkie priorytety polskiego hokeja – mówi Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Polska Hokej Liga Sp. z o.o. została powołana do życia przez PZHL 26 kwietnia 2013 r. Wraz z sezonem 2013/2014 spółka przejęła organizację i zarządzanie ligowymi rozgrywkami hokeja na lodzie najwyższego szczebla w Polsce. Oprócz Mirosława Minkiny poprzednikami Marty Zawadzkiej byli Janusz Wierzbowski i Mariusz Wołosz.

Źródło: inf. prasowa