Maksymilian Boruc bramkarzem Śląska

Maksymilian Boruc bramkarzem Śląska

17 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym bramkarzem WKS-u został Maksymilian Boruc. Podpisał ze Śląskiem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. Przeniesie się do Wrocławia z angielskiego West Bromwich Albion.

Maksymilian Boruc urodził się w Polsce, lecz w wieku niespełna 4 lat wraz z rodziną wyjechał do Szwecji. Trenował w klubach IFK Värnamo, Värnamo Södra, Husqvarna FF, a jako 16 latek trafił do akademii Stoke City. W 2019 roku związał się z West Bromwich Albion. W barwach obu angielskich klubów występował w drużynach młodzieżowych.

– Cieszymy się, że dołączył do nas bardzo perspektywiczny zawodnik. Maksymilianowi zależy, aby robić stałe postępy w swojej grze, a treningi z bramkarzami o takich umiejętnościach jak Matus Putnocky i Michał Szromnik z pewnością mu w tym pomogą. Jestem przekonany, że ich charakter, mentalność i profesjonalne podejście do wykonywanej pracy sprawią, że zawsze będzie mógł liczyć na ich wsparcie. Wierzymy, że Maks będzie się u nas dobrze rozwijał i wszyscy w klubie chcemy mu w tym pomóc – podkreśla Krzysztof Osiński, trener bramkarzy Śląska Wrocław.

18-letni golkiper dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi – mierzy 194 cm wzrostu. Pomimo niemal całego życia spędzonego poza granicami naszego kraju, płynnie mówi po polsku. Jego kontrakt z wrocławskim klubem będzie obowiązywał 30 czerwca 2025 roku.

– Miałem wiele propozycji, ale uznałem, że Śląsk Wrocław to dla mnie najlepsze miejsce do rozwoju. Bardzo podoba mi się polityka klubu i wiem, że dzięki ciężkiej pracy otrzymam swoją szansę. Wierzę w siebie i mogę obiecać, że na każdym treningu będę dawał z siebie wszystko – zaznacza Maksymilian Boruc.

Źródło: inf. prasowa