Anton Krivotsyuk piłkarzem Wisły Płock

Anton Krivotsyuk piłkarzem Wisły Płock

17 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

22-letni obrońca reprezentacji Azerbejdżanu Anton Krivotsyuk został pierwszym letnim wzmocnieniem Wisły Płock przed sezonem 2021/22. Były już zawodnik Neftchi Baku podpisał z klubem dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku, w którym zawarta została opcja przedłużenia współpracy o kolejny sezon.

Anton Krivotsyuk urodził się 20 sierpnia 1998 roku w miejscowości Chmielnicki na Ukrainie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w grupach młodzieżowych Zirka Kijów i Illicziweć Mariupol. Latem 2016 roku trafił do Neftchi Baku, gdzie występował nieprzerwanie aż do końca sezonu 2020/21. W tym czasie rozegrał dla tego klubu 106 spotkań, w których zaliczył 10 bramek i 4 asysty.

W międzyczasie zadebiutował także w reprezentacji Azerbejdżanu. Miało to miejsce w marcu 2019 roku w towarzyskim meczu z Litwą. Od tamtej pory regularnie otrzymuje powołania do drużyny narodowej, w której szybko stał się ważną postacią. Obecnie ma na koncie 18 występów w kadrze, z czego trzy, przeciwko Turcji, Białorusi i Mołdawii, w czasie niedawnego zgrupowania.

Tylko w minionych rozgrywkach 22-letni defensor, mogący grać jako środkowy lub lewy obrońca, zanotował 25 meczów, 3 bramki i 2 asysty dla Neftchi Baku, czym przyczynił się do przerwania trwającej od 7 lat hegemonii Karabachu Agdam w lidze azerskiej.

Źródło: inf. prasowa