Strona główna Aktualności Majewski wypożyczony do Decki

Majewski wypożyczony do Decki

by Artur Kąciak

Bartosz Majewski został wypożyczony do końca sezonu 2020/21 do Decki Pelplin. Rzucający obrońca w obecnych rozgrywkach wystąpił w dziewięciu spotkaniach, ale w poszukiwaniu większej liczby minut na parkiecie obie strony zadecydowały o czasowym przeniesieniu do niższej ligi.

Majewski trafił do Gliwic pod koniec listopada 2019 roku, kiedy to na skutek kontuzji Kacpra Radwańskiego w zespole pojawił się wakat na pozycjach obwodowych. Ówczesny sezon popularny „Major” rozpoczął w barwach I-ligowego Polfarmeksu Kutno, ale klub po zaledwie kilku kolejkach wycofał się z rozgrywek. W GTK zadebiutował w starciu przeciwko Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp., a łącznie w poprzednich rozgrywkach pojawił się na parkiecie w ośmiu spotkaniach, spędzając na boisku średnio 5,5 minuty. W ramach wypożyczenia zagrał także jedno spotkanie w barwach I-ligowego Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej.

Sytuacja zawodnika miała się poprawić w kolejnym sezonie wraz z przyjściem trenera Matthiasa Zollnera. Majewski otrzymywał sporo minut w okresie przedsezonowych sparingów, ale kiedy już rozpoczęła się rywalizacja o ligowe punkty „Major” pojawiał się na parkiecie w mniej więcej takim samym wymiarze czasowym jak rok wcześniej. Łącznie wystąpił w dziewięciu meczach przez średnio 4,5 minuty, notując 0.8 punktu i 0.3 asysty na mecz. W listopadowych grach już nie wystąpił i aby umożliwić zawodnikowi regularną grę obie strony zdecydowały się na wypożyczenie do I-ligowej Decki Pelplin.

– Decyzja o zmianie klubu w trakcie sezonu nigdy nie jest łatwa. Mając jednak na uwadze mój rozwój, zdecydowałem się na podjęcie takiego kroku. Jeśli chcę iść do przodu, muszę regularnie występować na parkiecie. W nowym klubie mam pełnić ważną rolę i zrobię wszystko, aby wspomóc drużynę Decki Pelplin. Dziękuję całemu klubowi GTK Gliwice oraz kibicom za ich zaangażowanie i wsparcie. Trenerom i kolegom z drużyny życzę najlepszych wyników i spełnienia zakładanych celów – dodał na zakończenie Majewski.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like

Leave a Comment