Łukasz Łakomy zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin!

Łukasz Łakomy zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin!

26 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Łukasz Łakomy został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin! 20-letni środkowy pomocnik trafił do Zagłębia z Legii Warszawa. Umowa Łakomego będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Łukasz Łakomy jest wychowankiem Wisły Puławy, gdzie występował do 2013 roku. Od wiosny sezonu 2013/2014 był już zawodnikiem Legii Warszawa. Łaki przechodził przez kolejne szczeble szkolenia w zespole ze stolicy, aż dotarł do drużyny rezerw. Dla Legii II Warszawa rozegrał 28 meczów na poziomie III ligi, w których zdobył trzy gole i zanotował cztery asysty. Najbardziej owocny pod kątem liczb był jednak dla niego obecny sezon. W pięciu spotkaniach III ligi grupy I trzy razy trafiał do siatki rywali i zanotował dwa ostatnie podania.

W lipcu 2020 roku Łakomy został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy, a także eliminacji Ligi Mistrzów, jednak nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole Legii Warszawa. W ostatnich dniach Łukasz przebywał z Miedziowymi na obozie w Turcji, gdzie wraz z całym zespołem przygotowywał się do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Łaki w drużynie KGHM Zagłębia będzie występował z numerem 99.

– Cieszę się, że mogłem podpisać umowę, zamknąć pierwszy etap w swoim życiu, zacząć tutaj nowy i walczyć o skład oraz jak najlepsze wyniki z Zagłębiem. Teraz to jest mój cel. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu z Wisłą Płock będziemy walczyć o kolejne punkty. Lubin był dla mnie najlepszym wyborem ze względu na rozwój piłkarski. Obserwowałem klub i to jak wyglądają mecze. Zobaczyłem, że trener Martin Sevela stawia na młodych zawodników, perspektywicznych tak jak Białek. Zobaczyłem, że w Lubinie można iść jego śladami i trafić później za granicę. To jest też mój cel na przyszłość i wiem, że w Zagłębiu mogę to osiągnąć – powiedział po podpisaniu umowy Łukasz Łakomy.

Źródło: inf. prasowa