Luca Bauer reprezentantem Włoch podczas europejskiego czempionatu w Tomaszowie Mazowieckim

Luca Bauer reprezentantem Włoch podczas europejskiego czempionatu w Tomaszowie Mazowieckim

30 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Na liście zgłoszeń do European Individual Ice Speedway Championship pojawiło się nazwisko przedstawiciela włoskiej federacji. Reprezentantem Italii podczas zawodów w Tomaszowie Mazowieckim (13 grudnia o godzinie 16.30 w Arenie Lodowej) będzie urodzony w Niemczech Luca Bauer. Sponsorem głównym wydarzenia jest PKN Orlen.

W zeszłym roku karierę na torze w Inzelll zakończył jego ojciec Gunther Bauer, jedna z największych legend ice speedwaya i najlepszy niemiecki zawodnik w historii. W sezonie 2003 został wicemistrzem świata, rok wcześniej wygrał – jako pierwszy zawodnik spoza Rosji – turniej Grand Prix. Na koncie ma też medal Drużynowych Mistrzostw Świata, a w swoim kraju tytuł mistrzowski indywidualnie wywalczył aż osiem razy.

Rodzinne korzenie spowodowały, że Bauer junior na lodową odmianę żużla był wręcz skazany. Urodzony w Prien am Chemsee zawodnik na motocyklu usiadł po raz pierwszy w wieku 3 lat.

– Z uwagi na karierę mojego ojca ten sport towarzyszył mi właściwie od zawsze. Szybko zacząłem treningi i spodobało mi się. Ice speedway to moje zajęcie zimą, latem normalnie pracuję. Z jazdy mam wciąż sporo frajdy i to mnie nakręca – mówi Luca Bauer, który pojedzie w Tomaszowie Mazowieckim z włoską licencją. – Miałem pewne problemy z rodzimą federacją, stąd moja jazda dla Włoch. Na co liczę w Tomaszowie Mazowieckim? Co najmniej na brązowy medal, tak jak przed rokiem na torze w Ufie – dodał na zakończenie 22-latek.

Źródło: inf. prasowa