Kováčik nowym trenerem GTK!

27 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym trenerem GTK został selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Maroš Kováčik. Słowacki trener związał się umową do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok w przypadku utrzymania zespołu w Energa Basket Lidze.

  • Myślę, że każdy trener chce pracować w męskiej lidze. Ja przymierzałem się do tego przez dwa ostatnie lata, więc uważam że jestem już gotowy. Śledzę polską ligę na bieżąco, a GTK uważam za ciekawy i rozwojowy projekt. Skoro pojawiła się możliwość pracy z tym zespołem nie miałem wątpliwości, że chcę podjąć to wyzwanie – podkreśla nowy trener. – Mam swoje przemyślenia na temat zespołu, ale obserwacje wideo, a praca z zawodnikami to dwie różne sprawy. Na pewno muszę się im przyjrzeć w czasie treningów, zobaczyć jak funkcjonują osobno i w grupie – dodaje.

Nowy trener w Gliwicach pojawi się w sobotę i w tym samym dniu poprowadzi pierwsze zajęcia. – Do niezwykle istotnego meczu z HydroTruckiem Radom mamy niewiele czasu, więc od razu musimy się mocno zabrać do pracy. Mam swoje przemyślenia, wiem jak chcę żeby ten zespół grał. Mamy sporo rzeczy do poprawienia w defensywie – zapowiada Kováčik. Czy w klubie dojdzie do kolejnych zmian? – Wszyscy zaczynają od zera, każdy ma jednakowe szanse. Z pewnością brakuje nam zawodnika grającego na piłce, ale jak to rozwiążemy, to się jeszcze okaże – dodaje szkoleniowiec.

Nie będzie zmian w sztabie szkoleniowym i asystentami Kováčika będą Stanisław Mazanek i Piotr Hałas. Za przygotowanie motoryczne będą odpowiadać Monika i Rafał Chrząszcz, a fizjoterapeuetą pozostanie Tomasz Piętka.

Źródło: inf. prasowa