Strona główna Aktualności Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

by Artur Kąciak

Kosta Runjaić został pierwszym trenerem Legii Warszawa. Niemiecki szkoleniowiec podpisał ze stołecznym klubem kontrakt do końca sezonu 2023/24.

Kosta Runjaić przez ostatnie pięć lat prowadził Pogoń Szczecin, z którą od 2019 roku w każdym sezonie zajmował miejsce na podium Ekstraklasy. Szkoleniowiec w tym roku obchodzi 20-lecie pracy trenerskiej. Przed zatrudnieniem w Polsce samodzielnie prowadził kluby na zapleczu Bundesligi: Darmstadt 98 (2010-2012), MSV Duisburg (2012-2013) 1. FC Kaiserslautern (2013-2015 – dwukrotnie zajął 4. miejsce w 2. Bundeslidze) i TSV 1860 Monachium (2016).

  • Wybór nowego trenera to jedno z najważniejszych zadań, jakie miałem do zrealizowania w pierwszych miesiącach pracy w roli dyrektora sportowego Legii Warszawa. Decyzja o zatrudnieniu Kosty Runjaicia była odpowiednio analizowana i poprzedzona uważną analizą kandydatów, opartą na moich kryteriach. Poznaliśmy jego warsztat trenerski, metodologię pracy i wymagania wobec zawodników, ale też jego plan na rozwój drużyny. Decyzja miała więc charakter racjonalny, a nie emocjonalny. Wraz z działem sportu stworzymy mu jak najlepsze warunki do przygotowania zespołu. Teraz wraz z trenerem oraz całym działem sportowym dołożymy wszelkich starań, aby wyprowadzić drużynę z kryzysu, który nas dosięgnął. Życzę Koście wielu sukcesów przy Łazienkowskiej – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like