Już 16 września święto siatkówki z Gwardią Wrocław!

Już 16 września święto siatkówki z Gwardią Wrocław!

25 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Już 16 września odbędzie się wrocławskie święto siatkówki. Do stolicy Dolnego Śląska zawita czołowa drużyna w naszym kraju, czyli PGE Skra Bełchatów! Swój udział w tym szczególnym wydarzeniu deklaruje nie tylko pierwsza drużyna Gwardii Wrocław, ale także grupy młodzieżowe.

Miłośnicy piłki siatkowej pokochali nie tylko dyscyplinę, ale także legendę wrocławskiej siatkówki. Czas pandemii sprawił, że zarówno kibice, jak i zawodnicy zdążyli się za sobą stęsknić. Włodarze Gwardii zapowiadają, że będzie to emocjonujące spotkanie po dłuższej przerwie. – Wrocławskie święto siatkówki ma dla nas ogromne znaczenie. Porównałbym to do pierwszej randki po dłuższej rozłące. Oczywiście to mocno przesadzone porównanie, ale równie mocno my, jak i cała drużyna tęskni za kibicami. Ten dzień będzie doskonałą okazją do przywitania wrocławskich fanów po ponad rocznej przerwie – mówi Łukasz Tobys, prezes Gwardii Wrocław.

Ponad roczna rozłąka sprawiła, że kibiców przywita zupełnie odświeżony i ulepszony skład. Praktycznie 70% drużyny to nowi zawodnicy, którzy nie mieli jeszcze okazji zaprezentować się przed wrocławiankami i wrocławianami. Mają przed sobą ogromne wyzwanie. Pierwsze wrażenie robi się przecież tylko raz.

Przed wrocławską publicznością nie lada gratka na siatkarskim parkiecie. Do Hali Orbita przyjedzie bowiem dziewięciokrotny mistrz Polski PGE Skra Bełchatów. Zespół z województwa łódzkiego zmierzy się z Gwardzistami na dwóch płaszczyznach. Tym razem nie mówimy o grze na piasku, chociaż tej także nie zabraknie podczas wrocławskiego święta siatkówki. Punktualnie o 17:00 odbędzie się mecz juniorów, a o 20:00 główna atrakcja wieczoru, a więc starcie pierwszych drużyn.

Próba sił z wielokrotnym mistrzem Polski, który aspiruje do kolejnego tytułu, to doskonały sprawdzian przed realizacją celu, jaki stawia sobie klub ze stolicy Dolnego Śląska. Mowa oczywiście o upragnionym awansie do PlusLigi. Nie będzie to jednak mecz o „pietruszkę”. Stawką w tym pojedynku jest Puchar Prezydenta Wrocławia. Włodarz Jacek Sutryk objął bowiem wydarzenie swoim patronatem.

  • Jestem pod wrażeniem rozmachu, z jakim męska Gwardia odbudowuje swoją siłę, planując w dużych szczegółach powrót do krajowej elity. Trzymam kciuki za powodzenie tej misji i wierzę, że ostatnie roszady personalne to krok we właściwym kierunku. Niech już pojedynek ze Skrą będzie powiewem nowej jakości – mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Podczas nadchodzącego wydarzenia odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny przed wrocławską publicznością. Organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. otwarte treningi dla dzieci i dorosłych z czołowymi siatkarzami siatkówki plażowej we Wrocławiu – parą Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB Team Jakubem Zdybkiem i Pawłem Lewandowskim, food trucki i wiele, wiele więcej!

Źródło: inf. prasowa