Joker Świecie wystartuje w Tauron Lidze!

Joker Świecie wystartuje w Tauron Lidze!

5 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Kibice siatkówki mogą odetchnąć z ulgą. Klub ze Świecia przystąpi do drugiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej z mocno odmienionym składem, który ma zapewnić poprawę wyniku sportowego i walkę o play-off.

Pod koniec marca informowaliśmy, że zarząd Jokera Świecie chce zbudować większy budżet, by walczyć o wyższe cele, niż tylko utrzymanie w elicie. Tuż po zakończeniu sezonu pojawiły się jednak pewne problemy, na tyle istotne, że brany był pod uwagę również czarny scenariusz, zakładający wycofanie się z Tauron Ligi, jeśli nie uda się znaleźć brakujących 500 tysięcy złotych. Ze sponsorowania drużyny chciał się wycofać Energoremont. Po rozmowach, przeprowadzonych przez Zarząd udało się jednak zachować wszystkich, dotychczasowych sponsorów.

– Oczywiście gramy dalej w Tauron Lidze – zapewnia Andrzej Nadolny. – Chyba nikt nie myślał, że tak łatwo się poddamy. Nasi dotychczasowi sponsorzy nas nie zawiedli. Ostatecznie zostaje z nami również firma Energoremont. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć nawet nieco większy budżet niż w debiutanckim sezonie. Przystąpiliśmy już do budowy składu na sezon 2021/22 – informuje Prezes Jokera.

Drużynę czeka więc spora przebudowa. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że ze „starego” składu umowy przedłużyły trzy zawodniczki. Klub podpisał już kilka nowych umów, ale chce stopniowo odsłaniać karty, aby dodatkowo budować emocje wśród kibiców. Nazwiska kolejnych siatkarek będziemy poznawać podczas najbliższych weekendów. W maju czeka nas więc sporo niespodzianek, ponieważ Joker każdorazowo od piątku do niedzieli przedstawi po 3 zakontraktowane zawodniczki. Już pierwsza z nich, to będzie prawdziwa transferowa bomba!

Póki co, wiadomo już, że w drużynie pozostanie jedna z liderek, najskuteczniejsza atakująca Jokera w poprzednim sezonie – Joanna Sikorska. W 21 meczach zdobyła 301 punktów, w tym atakiem 273, blokiem 17 i zagrywką 11. Dla Sikorskiej będzie to już czwarty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jokera w przyszłym sezonie nie poprowadzi natomiast Wojciech Kurczyński, z którym klub nie przedłużył umowy. Kurczyński poprowadził Jokera w dziewięciu meczach, w których zdobył siedem punktów, po tym, gdy zastąpił w styczniu Marcina Wojtowicza. Zarząd dokonał już wyboru jego następcy, którego nazwisko poznamy pewnie w ciągu kilku najbliższych dni, gdy dojdzie do podpisania umowy. Nowy trener uczestniczy już w budowie składu na sezon 2021/22. Najważniejsze, że trzon kadry jest już zakontraktowany, a do uzupełnienia pozostaje coraz mniej niewiadomych.

Klub ma już zapewniony budżet, gwarantujący start w Tauron Lidze, ale nadal zamierza aktywnie szukać kolejnych sponsorów. W nowym sezonie ma również wzrosnąć rola pionu marketingu, którego najważniejszym zadaniem będzie przekonanie kibiców do tłumnego odwiedzania hali, jeśli warunki sanitarne na to pozwolą.

Źródło: inf. prasowa

Na foto: Sandra Muzalewska