Agata Brzozowska dla NiceSportOnline.pl: „Muzyka, jest to moja pasja od dziecka”

Agata Brzozowska dla NiceSportOnline.pl: „Muzyka, jest to moja pasja od dziecka”

6 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Agata Brzozowska podprowadzająca Marwis.pl Falubazu Zielona Góra jest naszą kolejną rozmówczynią. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z sympatyczną Agatą!

Od jak dawna interesujesz się żużlem?

Żużlem interesuje się od dawna, na swój pierwszy mecz poszłam jeszcze w podstawówce razem z tatą i jego przyjacielem. Od tamtej pory pokochałam ten sport.

Gdzie się uczysz?

Obecnie skończyłam VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, teraz zdaję egzamin maturalny.

Agata Brzozowska

Opowiedz, nam czym się jeszcze interesujesz oprócz żużla, bo z pewnością to nie jedyna twoja pasja.

Muzyka, jest to moja pasja od dziecka tak naprawdę. Śpiewam, odkąd skończyłam sześć lat. Cały czas kształcę się w tym kierunku. Grałam również na perkusji i pianinie. Oczywiście drugą pasją jest także modeling, który jest dla mnie czymś nowym i w tym kierunku również staram się rozwijać.

Czym zajmujesz się na co dzień?

Aktualnie, kiedy skończyłam liceum, każdy mój dzień wygląda inaczej, codziennie rozwijam swoje pasje, chodząc na różne zajęcia dodatkowe, a w międzyczasie uczę się też, bo trwają egzaminy maturalne i planuje swoją przyszłość.

Czy masz jakąś swoją ulubioną książkę?

Nie mam ulubionej, ale często lubię wracać do książki ,, Mleko i miód” autorstwa Rupi Kaur. Jest to zbiór poezji, który opisuje doświadczenie przemocy, miłości, zakończenia związku, a także sfery kobiecości.

Agata Brzozowska

Masz jakiś swój ulubiony film?

Zdecydowanie ,,Mamma mia” uwielbiam ten musical oczywiście za fabułę, która opiera się na piosenkach zespołu ABBA. Wszystkie znam już chyba na pamięć.

Czy odkąd zostałaś podprowadzającą, jesteś bardziej rozpoznawalna w swoim mieście?

Wydaje mi się, że bycie podprowadzającą jak i udział w konkursie Miss Ziemi Lubuskiej pomógł w jakimś stopniu mnie zauważyć, ale ciężko jest mi stwierdzić czy akurat w moim mieście jestem bardziej rozpoznawalna.

Czy zdarza Ci się również jeździć na inne imprezy żużlowe poza twoje miejsce zamieszkania?

Niestety jeszcze mi się nie udało, ale mam w planach w końcu się wybrać.

Gdzie wybrałabyś się na swoje wymarzone wakacje?

Zdecydowanie na Malediwy.

Agata Brzozowska

Jak to się stało, że zostałaś podprowadzającą? Możesz nam zdradzić, jak wyglądał casting?

Podprowadzającą chciałam być już od dawna, dlatego w tym roku zdecydowałam się pójść na casting, który był naprawdę super zorganizowany. Każda dziewczyna musiała opowiedzieć o sobie, odpowiedzieć na kilka pytań i pokazać jak chodzimy w wysokich butach. Na castingu podobało mi się też to, że nie liczył się tylko wygląd, ale i nasza osobowość.

Gdzie widzisz siebie za dziesięć lat?

Czas tak naprawdę pokaże, co będzie. Natomiast chciałabym, aby za dziesięć lat moja ciężka praca w końcu się opłaciła, ponieważ muzyka jak i modeling to moje dwie największe pasje, w które wkładam dużo serca i to właśnie z którąś z nich chciałabym związać swoją przyszłość.

Jak sobie radzisz w trwającej nadal epidemii koronawirusa. Czy twoje życie uległo dużej zmianie z powodu ograniczeń związanych z wirusem?

Myślę, że każdy odczuł tę pandemię równie mocno. Ja staram się robić to co robiłam do tej pory jak przed epidemią, aby poczuć trochę normalności, jednak dbając o zdrowie moje i rodziny. Jedyną zmianą, którą bardzo odczułam, było zamknięcie szkół, ponieważ byłam w klasie maturalnej i utrudniło to mi jak i moim znajomym z rocznika dobre przygotowanie się do egzaminu.

Masz swojego ulubionego żużlowca?

Nie mam, za każdego zawodnika Marwis.pl Falubaz Zielona Góra tak samo mocno trzymam kciuki!

Jak w obecnych czasach spędzasz wolny czas?

Głównie spotykam się z przyjaciółmi, czasami również podróżuje do innych miast na sesje zdjęciowe.

Co myślisz o tej całej sytuacji z koronawirusem?

Jest to ciężka sytuacja, nikt się tego nie spodziewał i myślę, że dla każdego jest to coś nowego, z czym niestety trzeba sobie poradzić. Trzeba nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości.

Za co pokochałaś żużel?

Przede wszystkim za emocje i adrenalinę. Kocham kiedy wchodząc na stadion, czuje ten specyficzny zapach, którego nie ma nigdzie indziej. No i oczywiście za oprawy i kibiców. Zawsze wspierałam Marwis.pl Falubaz Zielona Góra z trybuny K, więc mogę śmiało stwierdzić, że Zielona Góra ma najlepsze oprawy!

Jak myślisz, na jaki wynik w lidze będzie stać Falubaz w tym roku?

To dopiero początek sezonu liczę, że zawodnicy nas jeszcze mile zaskoczą i będziemy na górze tabeli.

Interesujesz się jeszcze jakimś sportem oprócz żużla?

Przez siedem lat trenowałam siatkówkę, więc ten sport zawsze gdzieś mi towarzyszył.

Sama uprawiasz może jakiś sport?

Obecnie tańczę high heels.

Źródło: inf. własne