IMP Toruń: Antoni Kawczyński z „dziką kartą” na finał w Toruniu
8 maja 2026Antoni Kawczyński otrzymał „dziką kartę” na 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który 16 maja odbędzie się w Toruniu. Choć wywodzi się z Gdańska, to licencję „Ż” zdał w barwach klubu z Torunia. To bez wątpienia wielki talent polskiego żużla, który w 2022 roku zgarnął brązowy medal w zawodach SGP3, czyli mistrzostwach świata w jeździe na motocyklu o pojemności 250cc.
W PGE Ekstralidze zadebiutował w 2024 roku w barwach drużyny z Grodu Kopernika i stopniowo się rozkręcał. To współautor biegu sezonu PGE Ekstraligi z minionej edycji, w której Pres Toruń okazał się triumfatorem po raz pierwszy od sezonu 2008. Obecnie legitymuje się średnią biegopunktową rzędu 1,462, chociaż sezon rozpoczynał z poważną kontuzją.
Zawodnikami rezerwowymi podczas zawodów w Toruniu będą kolejno Mikołaj Duchiński i Bartosz Derek, czyli młodsi koledzy Kawczyńskiego z Pres Toruń.
Lista startowa:
- Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
- Antoni Kawczyński (Pres Grupa Deweloperska Toruń)
- Dominik Kubera (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
- Radosław Kowalski (CELLFAST Wilki Krosno)
- Krzysztof Buczkowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
- Mateusz Cierniak (Orlen Oil Motor Lublin)
- Szymon Woźniak (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
- Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno)
- Bartosz Zmarzlik (Orlen Oil Motor Lublin)
- Jakub Miśkowiak (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa)
- Tobiasz Musielak (CELLFAST Wilki Krosno)
- Przemysław Pawlicki (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
- Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
- Kacper Woryna (Orlen Oil Motor Lublin)
- Patryk Dudek (Pres Grupa Deweloperska Toruń)
- Jakub Jamróg (INNPRO ROW Rybnik)
- Mikołaj Duchiński (Pres Grupa Deweloperska Toruń)
- Bartosz Derek (Pres Grupa Deweloperska Toruń)
Źródło: inf. prasowa


