Gwardia podejmie w Hali Orbita SMS PZPS Spała

Gwardia podejmie w Hali Orbita SMS PZPS Spała

14 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W najbliższy piątek, w Hali Orbita Chemeko-System Gwardia Wrocław w meczu V kolejki TAURON 1.Ligi zmierzy się z SMS PZPS Spała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Przeciwnicy z województwa łódzkiego w trwających rozgrywkach mają za sobą już cztery spotkania. Na swoim koncie posiadają jedno zwycięstwo, które odnieśli 2 października wygrywając we własnej hali z Mickiewiczem Kluczbork. W pozostałych trzech meczach siatkarze ze Spały schodzili z boiska pokonani. W drużynie znajdziemy kilku bardzo dobrych znajomych, bowiem na co dzień uczą się tam i grają Mistrzowie Świata U19, czyli Kamil Szymendera i Tytus Nowik. Obaj reprezentowali drużyny młodzieżowe Gwardii, a Nowik jeszcze w zeszłym sezonie był częścią kadry meczowej wrocławian w meczach ligowych.

Wrocławianie, po pierwszych trzech kolejkach, nie mogą być zadowoleni ze swojego miejsca w tabeli. Gwardziści zajmują 15. miejsce, jednak w zespole panuje przekonanie, że w kolejnym meczu uda się odnieść upragnione zwycięstwo.

  • Mimo słabego wejścia w sezon uważam, że atmosferę w zespole mamy bardzo dobrą. Zespół został świetnie dobrany pod względem sportowym i charakterologicznym. Mamy bardzo ambitną grupę ludzi, która jest zdeterminowana, aby osiągnąć swój cel. Każdy nasz mecz jest analizowany przez sztab szkoleniowy, więc wiemy nad jakimi elementami musimy bardziej się skupić na treningach. Każdy z nas zdaje sobie sprawę po co tutaj jest, więc porażki napędzają nas do jeszcze cięższej pracy – mówi libero Chemeko-System Gwardii Wrocław Adrian Mihułka.

Wrocławianie w pierwszych trzech meczach aż dwukrotnie grali pięciosetowe boje. W ostatnim spotkaniu 1:3 ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała. Piątkowe starcie będzie pierwszym wyjazdowym meczem SMS-u.

Choć siatkarze Rainera Vassiljeva nie wygrali jeszcze w tym sezonie meczu, to dotychczasowe boje z udziałem Gwardii były prawdziwymi siatkarskimi spektaklami. Gwardziści wracają do Orbity po wyjeździe do Bielska-Białej. Pod Klimoczkiem, mimo porażki w czterech setach, wrocławianie tanio skóry nie sprzedali. Praktycznie w każdym z setów przewaga jednych, bądź drugich była minimalna.

  • Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do następnego spotkania. Mieliśmy cały tydzień aby spokojnie potrenować, więc mam nadzieję, że w piątek będziemy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa – dodaje libero wrocławian.

Mecz z SMS PZPS Spała odbędzie się w piątek, 15 października o godzinie 18:00 we wrocławskiej Orbicie.

Źródło: inf. prasowa