GTK kontrolowało mecz z Enea Astorią, świetny Perkins

GTK kontrolowało mecz z Enea Astorią, świetny Perkins

20 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

GTK Gliwice kontrolowało przebieg spotkania w Bydgoszczy i ostatecznie pokonało Enea Astorię 88:68. Gości do kolejnego zwycięstwa w Energa Basket Lidze poprowadził Josh Perkins.

Na początku spotkania obie ekipy nie prezentowały się najlepiej w ataku. Dopiero później dwie trójki Josha Perkinsa pozwoliły GTK odskoczyć na siedem punktów. Później Amerykanin dodał kolejny rzut z dystansu, a ekipa trenera Matthiasa Zollnera prowadziła już 12 punktami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:7. W drugiej kwarcie Enea Astoria w końcu złapała swój rytm w ataku – szczególnie pomagał w tym Corey Sanders. Po późniejszych akcjach Michała Aleksandrowicza i Łukasza Frąckiewicza ekipa z Bydgoszczy przegrywała tylko trzema punktami. W końcówce znowu lepsi byli przyjezdni, którzy m.in. dzięki Jordonowi Varnado wygrywali po pierwszej połowie 42:34.

Trzecią kwartę GTK rozpoczęło od serii 7:0, co dawało tej ekipie sporą przewagę. Później gospodarze reagowali swoją serią, a po wsadzie Jakuba Nizioła przegrywali już tylko siedmioma punktami. Jordon Varnado nadal prezentował się jednak bardzo dobrze i był wymagającym rywalem dla obrońców. Po 30 minutach goście ciągle prowadzili – 61:52. Kolejna część meczu niewiele zmieniała, bo gliwiczanie przede wszystkim kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Enea Astoria potrafiła zbliżać się na dziewięć punktów, ale kolejna seria 12:0 przyjezdnych ponownie dawała im mnóstwo spokoju. W końcówce trener Zollner dał szansę rezerwowym, a jego drużyna zwyciężyła ostatecznie 88:68.

Najlepszym strzelcem gości był Jordon Varnado z 20 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Jakub Nizioł z 18 punktami i 2 zbiórkami.

Źródło: inf. prasowa