Grupa Sierleccy Czarni z wygraną w Sopocie

Grupa Sierleccy Czarni z wygraną w Sopocie

6 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Świetny mecz Grupa Sierleccy Czarnych w Sopocie! Zespół ze Słupska w piątek pokonał na wyjeździe Trefla 77:71.

Obie ekipy na początku meczu pokazywały niezłą skuteczność – po kolejnych trójkach Davida DiLeo i Camerona Wellsa był remis po 11. Później słupszczanie uciekali nawet na sześć punktów dzięki trafieniom Jakuba Schenka i Jakuba Musiała. Garrett Nevels i Rolands Freimanis w końcówce pierwszej kwarty zmniejszyli straty do stanu 20:21. Zaraz na początku kolejnej części meczu rzuty Błażeja Kulikowskiego i Andrzeja Pluty dały Treflowi pięć punktów przewagi. Ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa szybko na to odpowiadała, a spotkanie cały czas było bardzo wyrównane – co chwilę na tablicy wyników był remis! Ostatecznie dzięki akcjom Jeana Salumu i Garretta Nevelsa po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 43:40.

Trzecią kwartę od małej serii 5:0 rozpoczęli sopocianie. Grupa Sierleccy Czarni szybko zmieniali sytuację na swoją korzyść, w czym pomagali głównie Michał Chyliński oraz Brae Ivey. Skończyło się to na serii 20:2 (!) i po akcjach Mikołaja Witlińskiego i De’quona Lake’a mieli nawet 10 punktów przewagi. Ostatecznie po 30 minutach było 56:65. W ostatniej części meczu drużyna trenera Żana Tabaka chciała gonić wynik. Dzięki zagraniom Ivicy Radicia na około trzy minuty przed końcem różnica wynosiła zaledwie pięć punktów. Schenk, Witliński i Ivey świetnie jednak na to odpowiadali, a przyjezdni ciągle byli na prowadzeniu. W końcówce Trefl był nieskuteczny, a Grupa Sierleccy Czarni niespodziewanie wygrali 77:71.

Najlepszym graczem gości był Brae Ivey z 21 punktami, 9 zbiórkami i 2 blokami. Cameron Wells rzucił dla gospodarzy 22 punkty.

Źródło: inf. prasowa