Grupa Sierleccy Czarni pokonali na wyjeździe BM Stal!

Grupa Sierleccy Czarni pokonali na wyjeździe BM Stal!

22 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Świetne spotkanie w wykonaniu Grupa Sierleccy Czarnych! Słupszczanie pokonali na wyjeździe BM Stal 84:74. To pierwsza porażka ostrowian we własnej hali w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Kibice od początku mogli oglądać bardzo wyrównane spotkanie – z jednej strony wyróżniał się Josh Perkins, a z drugiej Mikołaj Witliński. Dobry fragment zanotował też Adonis Thomas, ale nie wystarczało to do budowania przewagi. Ostatecznie dzięki trójce Aigarsa Skele po 10 minutach było 23:20. W drugiej kwarcie przede wszystkim gospodarze mieli spore problemy w ataku. Wykorzystali to słupszczanie, którzy po akcjach Michała Chylińskiego i Mikołaja Witlińskiego byli lepsi o sześć punktów. BM Stal dopiero później zaczęła reagować zagraniami Jakuba Garbacza i Josha Perkinsa. Jakub Musiał ustalił jednak wynik po pierwszej połowie na 35:42.

Trójki Michała Chylińskiego na początku trzeciej kwarty sprawiły, że przyjezdni prowadzili już 14 punktami! Aigars Skele i Adonis Thomas starali się na to odpowiadać, ale… to było zdecydowanie za mało! Ciągle świetny był też Brae Ivey, a zespół trenera Mantasa Cesnauskisa kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 55:71. Zaraz na początku kolejnej części meczu po kolejnej akcji Perkinsa gospodarze zbliżyli się na 11 punktów. Reagował na to rzutami z dystansu Jakub Schenk i tym samym uspokoił sytuację gości. Ostrowianie mieli jeszcze małą serię 6:0, a po trójce Ojarsa Silinsa przegrywali tylko 10 punktami. Różnica ciągle była jednak zbyt duża. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni wygrali 84:74.

Najlepszym graczem gości był Brae Ivey z 24 punktami, 11 zbiórkami i 4 asystami. Aigars Skele zdobył dla gospodarzy 27 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.

Źródło: inf. prasowa