Arriva Twarde Pierniki ze zwycięstwem w Gdyni

Arriva Twarde Pierniki ze zwycięstwem w Gdyni

22 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Pierwsze zwycięstwo Arriva Twardych Pierników z trenerem Cedricem Heitzem w Energa Basket Lidze! Torunianie wygrali na wyjeździe z Suzuki Arką Gdynia 99:87.

potkanie na początku układało się po myśli przyjezdnych, którzy głównie dzięki rzutom Sterlinga Gibbsa i Vasy Pusicy uciekali nawet na 10 punktów! Gdynianie mieli z kolei spore problemy z konstruowaniem ataku pozycyjnego. Później różnica na korzyść ekipy z Torunia wzrosła do 12 punktów po trójce Aarona Cela. Zagranie Kacpra Gordona ustaliła wynik po pierwszej połowie na 14:28. W drugiej kwarcie James Florence rzutami z dystansu starał się zmniejszać różnicę. To jednak dało efekt tylko na chwilę, ponieważ wydarzenia na parkiecie kontrolowali Joey Brunk i Aaron Cel. Po kolejnej trójce Pusicy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:56.

W kolejnej części meczu dwa rzuty z dystansu Wojciecha Tomaszewskiego oznaczały aż 23 punkty różnicy na korzyść ekipy Cedrica Heitza. Pojedyncze zagrania Dominika Wilczka czy Adriana Boguckiego to zdecydowanie za mało na efektywne odrabianie strat. Po 30 minutach i akcjach Stefana Kenicia było 60:74. Suzuki Arka walczyła o lepszy wynik! Po kolejnych trafieniach DJ Fennera i Bartłomieja Wołoszyna przegrywała już tylko dziewięcioma punktami. W ważnych momentach Arriva Twarde Pierniki mogły jednak liczyć na rzuty Vasy Pusicy i Sterlinga Gibbsa. Gdynianie nie poddawali się do samego końca, ale przyjezdnym udawało się utrzymywać bezpieczną przewagę. Ostatecznie ekipa z Torunia wygrała 99:87.

Po 21 punktów dla gości rzucili Sterling Gibbs i Vasa Pusica. W ekipie gospodarzy wyróżniał się James Florence z 23 punktami i 8 asystami.

Źródło: inf. prasowa