Fryderyk Gerbowski na dłużej w Wiśle!

Fryderyk Gerbowski na dłużej w Wiśle!

30 listopada 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Kontrakt z Wisłą Płock przedłużył Fryderyk Gerbowski. Obecna umowa środkowego pomocnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku.

Fryderyk Gerbowski urodził się 17 stycznia 2003 roku w Warszawie. Swoje pierwsze kroki stawiał w klubie Białe Orły Warszawa, skąd szybko przeniósł się do akademii Escoli Varsovia Warszawa. Przechodząc przez kolejne szczeble już w sezonie 2019/2020 stał się podstawowym piłkarzem drużyny Centralnej Ligi Juniorów U-19. W międzyczasie regularnie był też powoływany do reprezentacji Polski do lat piętnastu, szesnastu i siedemnastu.

Środkowy pomocnik przeniósł się do Wisły Płock dokładnie 26 czerwca 2020 roku. Przez pierwszy rok stanowił o sile drugiego zespołu w czwartej lidze, regularnie trenując z pierwszą drużyną. W niej oficjalnie zadebiutował 26 września bieżącego roku. W dziewiątej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy zmienił przeciwko Śląskowi Wrocław Łukasza Sekulskiego. W tym sezonie ma na koncie pięć występów (w tym trzy od pierwszej minuty) i dwie żółte kartki.

Jego swobodne wejście do dorosłego futbolu zaowocowało też pierwszym powołaniem do młodzieżowej reprezentacji Polski, od kiedy jest naszym piłkarzem. Został bowiem dodatkowo wezwany na mecz Elite League U-20 z Rumunią. Ostatecznie na boisku się jednak nie pojawił.

Teraz Fryderyk Gerbowski przedłużył swoją umowę z Wisłą Płock. Będzie obowiązywała co najmniej do 30 czerwca 2024 roku.

Źródło: inf. prasowa