Grzegorz Kurdziel trenerem GKS-u Jastrzębie

Grzegorz Kurdziel trenerem GKS-u Jastrzębie

30 listopada 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym trenerem GKS-u Jastrzębie został Grzegorz Kurdziel. 45-letni szkoleniowiec związał się z klubem kontraktem obowiązującym do 30 grudnia 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne sześć miesięcy.

Przez ostatnie cztery sezony Grzegorz Kurdziel pełnił funkcję asystenta trenera Michała Probierza w ekstraklasowej Cracovii. Wcześniej pracował w Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom, Arisie Saloniki, ŁKS-ie Łódź, Wiśle Kraków i Zagłębiu Sosnowiec.

Jako zawodnik reprezentował w roli bramkarza m.in. barwy Karpat Krosno, których jest wychowankiem czy Zagłębia Sosnowiec, w którym z przerwami występował w latach 2001-2010.

  • Dziękuję Klubowi za okazane mi zaufanie. Jestem świadomy, w jakim momencie przejmuję zespół. Przed nami trudne zadanie, ale na pewno nie jest ono niemożliwe. Od wtorku większość zawodników wraca z kwarantanny i zaczynamy przygotowania do meczu z Koroną Kielce. W tym tygodniu liczy się dla nas tylko niedzielne spotkanie. Chcemy pozytywnie zakończyć tę rundę przed naszymi kibicami – powiedział po podpisaniu kontraktu z GKS-em Jastrzębie trener Grzegorz Kurdziel.
  • Decyzje o zmianach nigdy nie są łatwe, zwłaszcza w końcówce rundy, natomiast uznaliśmy, że zespół potrzebuje takiego impulsu. Chcemy dać sobie szansę, aby w oparciu o nowe bodźce, zarówno te sportowe, jak i mentalne, w optymalny sposób wykorzystać potencjał zespołu. Przed nami jeszcze jeden mecz i długi okres przygotowawczy, pozwalający na właściwą reakcję również w zakresie budowy zespołu i niezbędnych korekt przed rundą wiosenną. Mając na uwadze wymagającą sytuację w tabeli oraz określony profil szkoleniowca, którego poszukiwaliśmy, wybór padł na trenera Kurdziela. To trener młodego pokolenia, posiadający odpowiednie kompetencje i charyzmę. Wierze również, że wieloletnie doświadczenie w Ekstraklasie, pozwoli nam rozwinąć się w wielu obszarach funkcjonowania zespołu, który będzie osiągał wyniki na miarę naszych oczekiwań – dodaje Marcin Ćwikła, Prezes Zarządu GKS-u Jastrzębie.

Źródło: inf. prasowa