Duet Betard Sparty Wrocław wylatuje na Mistrzostwa Par do Stanów Zjednoczonych

Duet Betard Sparty Wrocław wylatuje na Mistrzostwa Par do Stanów Zjednoczonych

13 lutego 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Dwaj młodzi zawodnicy aktualnego Drużynowego Mistrza Polski, Gleb Czugunow i Michał Curzytek, będą się ścigać na torze Kern County Raceway w Bakersfield w Kalifornii, w sobotę 19 lutego, w ramach „AMA National Pairs Championship”.

Żużlowcy Betard Sparty wylatują do Stanów Zjednoczonych już w najbliższy wtorek i spędzą tam kilkanaście dni pod opieką Grega Hancocka, konsultanta ds. szkolenia i sportu w WTS Sparta. Turniej par będzie częścią kalifornijskiego „campu” przygotowanego dla Czugunowa i Curzytka przez czterokrotnego mistrza świata.

  • Jestem naprawdę podekscytowany na myśl o kolejnym sezonie z Betard Spartą Wrocław. Cieszę się, że mam możliwość popracować z Glebem i Michałem już teraz w moje ojczyźnie. W ciągu ostatniego roku wiele się dowiedziałem o każdym z nich, spędziliśmy sporo czasu i widzę kilka fundamentalnych zmian, które mogą przynieść efekty i przełożyć się na ich jeszcze lepsze wyniki już w najbliższej przyszłości. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc im wejść na wyższy poziom. Czas spędzony razem w Kalifornii wykorzystamy bardzo intensywnie – mówi Greg Hancock.

Organizatorzy zawodów w Bakersfield nie ukrywają, że udział w „AMA National Pairs Championship” żużlowców mistrzowskiej drużyny Betard Sparty Wrocław to podniesienie rangi sportowej wydarzenia, a także promocja żużla w Stanach Zjednoczonych.

  • To fantastyczna informacja dla amerykańskiego żużla, z której płyną same korzyści. Kibice będą mogli na naszym torze oglądać dwóch członków prawdopodobnie najlepszej drużyny żużlowej na świecie z zeszłego sezonu. Talent Gleba zapiera dech w piersiach. Michał jest wschodzącą gwiazdą tego sportu. Myślę, że żaden z nich nie ścigał się wcześniej na małych amerykańskich torach i będzie to dla nich nowe doświadczenie, nauka jazdy na czymś zupełnie innym niż na dużych i szybkich torach, takich jak w Polsce. To naprawdę niesamowite, że będą się z nami ścigać. Obecność światowej klasy zawodników sprawia, że nasza impreza jest jeszcze lepsza. Według mnie, amerykański żużel potrzebuje jak najwięcej kontaktu ze światową czołówką, bo dzięki temu będzie mógł wznieść się na wyższy poziom – mówi dyrektor zawodów w Bakersfield, Steve Evans. – To będzie niesamowite przeżycie zobaczyć tych dwóch żużlowców ścigających się ramię w ramię z takimi zawodnikami jak Luke Becker, Broc Nicol czy bracia Ruml – dodaje.

Mistrzostwa Par AMA rozpoczną się 19 lutego o godzinie 17:00 lokalnego czasu. Więcej informacji na temat zawodów będzie dostępnych na kernraceway.com.

Źródło: inf. prasowa