Bartosz Zmarzlik zostaje w Vetlandzie na kolejny rok

Bartosz Zmarzlik zostaje w Vetlandzie na kolejny rok

22 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik w 2021 roku będzie nadal zdobywać w lidze szwedzkiej punkty dla Vetlandy Speedway. Polak w miejscowym zespole jeździ od 2013 roku. Nasz najlepszy żużlowiec jest liderem tej drużyny. W minionych rozgrywkach z powodu epidemii koronawirusa na świecie Bartek wystąpił w tylko jednym pojedynku Vetlandy.

We wtorek 15 września Vetlanda Speedway pokonała na swoim torze 55:35 Lejonen Gislaved. Bartek zdobył w tym spotkaniu komplet piętnastu punktów dla ekipy gospodarzy. Pojedynek ten był dość jednostronnym widowiskiem. Gospodarze od mocnego uderzenia rozpoczęli ten mecz. Po dwóch pierwszych biegach Vetlanda prowadziła 10:2. Po rozegranych czterech wyścigach zespół Bartka Zmarzlika miał na koncie 18 punktów, a ekipa gości tylko 6.

Po przerwie na równanie toru w piątej i szóstej gonitwie dwa podwójnie zwycięstwa odnieśli żużlowcy z Gislaved. Vetlanda wygrywała wówczas tylko 20:16. Kolejne wyścigi toczyły się jednak w główniej mierze pod „dyktando” gospodarzy. Mimo usilnych starań do końca tego pojedynku żadna para gości nie była już w stanie wygrać biegu nawet w stosunku 4:2.

Źródło: inf. własne