Akademia w nowej odsłonie. Rusza budowa

Akademia w nowej odsłonie. Rusza budowa

9 kwietnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Czterdzieści milionów złotych – tyle kosztować będzie wybudowanie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań we Wronkach. Inwestycja właśnie rusza, ostatnim etapem przed symbolicznym „wbiciem łopaty” było podpisanie umowy z generalnym wykonawcą – firmą Projprzem Budownictwo. Całość będzie gotowa w połowie 2022 roku.

Harmonogram działań zakłada trzy główne terminy. 30 września tego roku zakończone zostaną prace budowlane przy piłkarskim symulatorze. Później do tego budynku wkroczą na dwa miesiące przedstawiciele austriackiej firmy skills.lab, którzy będą odpowiadać za przygotowanie wszystkich niezbędnych technologii w jego wnętrzu. W pełni gotowe nowe narzędzie doskonalenia umiejętności piłkarskich będzie do końca tego roku. Nieco bardziej odległą datą jest 30 czerwca 2022 roku, kiedy to końca dobiegnie budowa internatu z szatniami, pokojami dla młodych piłkarzy, gabinetami fizjoterepautycznymi, bogatym zapleczem socjalno-technicznym, a także salą konferencyjną, w której będą mogły odbywać się odprawy. Prace przy obu wyżej wspomnianych inwestycjach przebiegać będą dwutorowo.

Blisko połowę środków Lech Poznań otrzyma w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. – Rozwój naszej Akademii traktujemy priorytetowo, ponieważ chcemy w Lechu konsekwentnie stawiać na szkolenie młodzieży i wychowywanie kolejnych pokoleń znakomitych piłkarzy. Dlatego mocno kładziemy nacisk na infrastrukturę, bo zależy nam na tym, żeby nasi młodzi gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swojego talentu. To dla nich budujemy najnowocześniejsze centrum szkolenia w tej części Europy – mówi prezes Lecha Karol Klimczak.

Nastąpił już ostatni etap przed startem budowy, czyli podpisanie umowy z generalnym wykonawcą. Będzie to firma Projprzem Budownictwo, która jest obecna na rynku od ponad 70 lat, ma za sobą 200 realizacji i 500 projektów. W ostatnim czasie była generalnym wykonawcą budynku biurowego Immobile K3 w Bydgoszczy, centrum dystrybucyjnego i szkoleniowego firmy LPP w Pruszczu Gdańskim, hali logistyczno-magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową firmy Aluplast w Nagradowicach koło Poznania.

Źródło: inf. prasowa