Abramczyk Polonia od maja będzie miała w kadrze duży talent

Abramczyk Polonia od maja będzie miała w kadrze duży talent

27 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Wiktor Przyjemski, to jeden z tych zawodników, na których wejście do dorosłego żużla czeka Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Przyjemski do eWinner 1. Ligi trafił ze szkółki BTŻ Bydgoszcz, gdzie szkoleniem zajmuje się Jacek Woźniak, czyli człowiek, który się na tym doskonale zna. Świadczą o tym wyniki.

– Pracę w BTŻ zacząłem w 2010 roku – mówi Jacek Woźniak. – Wtedy mieliśmy Szymona Woźniaka i Mikołaja Curyło. Szymon wyrósł nam na solidnego ligowca. Wielka w tym jego zasługa, bo on bardzo ciężko na te swoje obecne wyniki pracował – dodaje trener BTŻ.

W tym roku może być głośno o kolejnych wychowankach BTŻ. Chodzi o trio Kacper Łobodziński, Krzysztof Lewandowski, Wiktor Przyjemski. Dwaj pierwsi pojadą dla klubów PGE Ekstraligi, natomiast Przyjemski dla Abramczyk Polonii. – Moim marzeniem, jako trenera byłoby, żeby każdy z tych chłopaków zostawał w Polonii, ale wiadomo, że w obecnych czasach trudno o to – komentuje Woźniak. – Niemniej każdy z nich jest dobrze przygotowany do wyzwania, jakim jest jazda w dorosłym żużlu. Oni mają papiery. Teraz potrzeba im wytrwałości, zaangażowania. Słowem kontuzje, zwłaszcza te groźne, muszą ich omijać – podkreśla Woźniak.

Źródło: polskizuzel.pl