440 tysięcy widzów 2022 Orlen Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym

440 tysięcy widzów 2022 Orlen Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym

17 maja 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Szóstą edycję warszawskiej rundy FIM Speedway Grand Prix wygrał Max Fricke. Drugi był Leon Madsen, a trzeci Fredrik Lindgren. Zmagania na PGE Narodowym w telewizji śledziło średnio 440 tysięcy widzów, a najwięcej oglądało moment półfinałów – ponad 615 tysięcy.

2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland było można obejrzeć bezpłatnie na antenie TTV oraz w płatnej usłudze Eurosport Extra (w Player.pl). Turniej na PGE Narodowym przebił oglądalność zawodów rangi mistrzostw Świata pierwszy raz od 20 lat. Warszawską odsłonę FIM SGP śledziło średnio 440 tysięcy widzów, a w najwyższym punkcie ponad 615 tysięcy. Były to półfinały z udziałem trzech reprezentantów Polski: Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Pawła Przedpełskiego.

Ogłaszając plany dotyczące transmisji Speedway Grand Prix w Polsce, podkreślałam, że jednym z naszych głównych celów jest popularyzacja żużla i bardzo się cieszę, że już po drugiej rundzie możemy pochwalić się najwyższą oglądalnością SGP w Polsce od blisko 20 lat – powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN dla eurosport.tvn24.pl.

Źródło: speedwayekstraliga.pl