Strona główna Aktualności 37 punktów Williamsa, Polpharma pokonała Anwil!

37 punktów Williamsa, Polpharma pokonała Anwil!

by Artur Kąciak

Polpharma Starogard Gdański pokonała Anwil Włocławek 102:95 w ostatnim meczu obu drużyn w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Isaiah Williams rzucił aż 37 punktów – to rekord rozgrywek 2020/21.

Na początku meczu skuteczni z dystansu byli Isaiah Williams, Kevin Johnson oraz Joe Furstinger i dzięki temu Polpharma miała siedem punktów przewagi. Później Anwil zanotował jednak serię 8:0 i głównie dzięki Kyndallowi Dykesowi wychodził na prowadzenie. M.in. po akcjach wracającego do gry Shawna Jonesa po 10 minutach było 28:24. W drugiej kwarcie starogardzianie starali się być blisko rywali, w czym pomagali Isaiah Williams oraz Grzegorz Surmacz. W ważnych momentach dla zespołu z Włocławka trafiali jednak Curtis Jerrells oraz Wojciech Tomaszewski i utrzymywali przewagę gości. Kolejna trójka Williamsa dała jednak przewagę starogardzianom. Do remisu 56:56 po pierwszej połowie doprowadził Dykes.

W trzeciej kwarcie dzięki Sebastianowi Waldzie zespół trenera Roberta Skibniewskiego uciekał na pięć punktów. Sytuację na korzyść przyjezdnych dość szybko zmieniał jednak James Washington. Spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Po akcji 2+1 Washingtona po 30 minutach było 79:77 dla włocławian. Joe Furstinger w kolejnej części meczu starał się utrzymywać Polpharmę w grze, a po trójce Grzegorza Surmacza to właśnie ta drużyna wychodziła ponownie na prowadzenie! Później po rzucie tego samego gracza różnica wynosiła aż osiem punktów. Dykes oraz Radić zmniejszali straty, ale w końcówce niezawodny był Williams. Ostatecznie starogardzianie zwyciężyli 102:95.

Najlepszym graczem gospodarzy był Isaiah Williams z 37 punktami i 4 zbiórkami. Kyndall Dykes zdobył dla gości 26 punktów i 6 asyst.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like