Zwycięska passa Motoru Lublin trwa. Relacja z meczu VI kolejki PGE Ekstraligi Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Motor Lublin

Zwycięska passa Motoru Lublin trwa. Relacja z meczu VI kolejki PGE Ekstraligi Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Motor Lublin

21 maja 2022 Wyłączono przez NiceSportOnline

Sześć meczy i sześć zwycięstw – to bilans Motoru Lublin w bieżącym sezonie żużlowych zmagań w ramach PGE Ekstraligi. Tym razem sposobu na „Koziołki” nie znalazła drużyna Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, która na swoim torze poległa w stosunku 55:35.

Pierwsze dwa biegi miały wskazywać, że mecz ten będzie bardzo wyrównany. Obie gonitwy zakończyły się podziałem punktów. Co ciekawe i warte zauważenia jest to, że w starciu młodzieżowców po raz pierwszy od dłuższego czasu juniorzy Motoru Lublin nie odnieśli zwycięstwa.

Goście bardzo szybko zaczęli jeździć według poziomu do którego zdążyli przyzwyczaić kibiców. W wyścigach od trzeciego do piątego zanotowali trzy wygrane w stosunku 5:1, 4:2 i 4:2. Taki układ wyników sprawił, że z gospodarzy zeszło powietrze. Co prawda lublinianom nie przychodziło łatwo zwiększanie przewagi, bo w gonitwach szóstej i siódmej padły remisy. W biegu ósmym goście wygrali 5:1 i ich przewaga urosła do takich rozmiarów, że mogli swobodnie kontrolować przebieg zawodów.
Gospodarze zdołali drużynowo wygrać tylko jeden raz. Miało to miejsce w wyścigu dziesiątym, gdzie ostrowianie uzyskali wynik 4:2. Dalsza część meczu to kontrola wyniku przez „Koziołki” i dowiezienie kolejnego ligowego zwycięstwa.

W ekipie gości najlepiej punktował Mikkel Michelsen. Duńczyk co prawda z początku meczu nie błyszczał, ale potem był już niepokonany do końca rywalizacji. Ważne punkty dowieźli także Jarosław Hampel i Maksym Drabik. W tym meczu nastąpił także powrót do ścigania Dominik Kubera, który odniósł biegowe zwycięstwo. Dobrze zaprezentowali się juniorzy „Koziołków”

Wśród gospodarzy najwięcej punktów zdobył Chris Holder. Przebłyski miewał Oliver Berntzon. Biegowego zwycięstwa nie odniósł Tomasz Gapiński, który jeździł w tym meczu równo. W ekipie miejscowych dało się odczuć brak Grzegorza Walaska. Juniorzy nie dołożyli się znacząco do wyniku zespołu. To wszystko złożyło się na przegraną.

Motor Lublin w obecnym sezonie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i umacnia się w samodzielnym liderowaniu w tabeli PGE Ekstraligi 2022. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski doznała kolejnej porażki w tym sezonie i staje się praktycznie pewnym kandydatem do spadku. Jednak sezon zasadniczy wciąż trwa i ostrowianie będą robić wszystko, aby zdobyć punkty do ligowej tabeli.

Autor: Michał Myśliwiecki

Źródło: inf. własne