Strona główna Aktualności Zooleszcz MPPK odbędą się 3 kwietnia w Poznaniu

Zooleszcz MPPK odbędą się 3 kwietnia w Poznaniu

by Artur Kąciak

Poznaliśmy lokalizację, godzinę rozpoczęcia i sponsora tytularnego tegorocznych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Impreza odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia, o godzinie 14.00 na torze w Poznaniu. Sponsorem tytularnym wydarzenia została firma Zooleszcz. Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz PSŻ Poznań. Honorowy patronat nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.

O medale Zooleszcz MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Zooleszcz GKM Grudziądz. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz gospodarze – SpecHouse PSŻ Poznań.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika zobowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym.

Poznań jeszcze nie gościł w swojej historii tej imprezy, szykuje się więc bardzo prestiżowa inauguracja sezonu na stadionie w Lasku Golęcińskim. Liczę na dużą dawkę emocji i ciekawe wyścigi – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Par Klubowych odbędą się już po raz 49. W klasyfikacji medalowej prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych 6 srebrnych2 brązowe) przed Unią Leszno (10 złotych8 srebrnych2 brązowe) i Stalą Gorzów (9 złotych7 srebrnych6 brązowych).

– Fajnie, że kolejne miasto będzie gościć uczestników rywalizacji o medale Zooleszcz MPPK. Faworyta wskazać na pewno bardzo trudno, ale to tylko dobrze dla poziomu sportowych emocji. Liczymy, że kibice w niedzielne kwietniowe popołudnie licznie stawią się na stadionie, wkrótce podamy szczegółowe informacje o sprzedaży biletów – powiedział Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, która zorganizuje zawody we współpracy z PSŻ Poznań.

Źródło: inf. prasowa

Na foto: Karolina Wróbel

0 comment

You may also like