Zmiana na stanowisku prezesa Piasta

Zmiana na stanowisku prezesa Piasta

9 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Decyzją Rady Nadzorczej, Grzegorz Bednarski objął funkcję Prezesa Zarządu Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” SA. Na stanowisku zastąpił Pawła Żelema, który złożył rezygnację.

W piątek, 8 stycznia rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu złożył Paweł Żelem. Rada Nadzorcza Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” SA zaakceptowała wniosek i podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu Grzegorza Bednarskiego.

Paweł Żelem pracował w klubie od 13 lipca 2017 roku, kiedy objął funkcję Prezesa Zarządu. W trakcie jego kadencji Piast Gliwice zdobył mistrzostwo Polski, a ostatni sezon zakończył na trzeciej pozycji w Ekstraklasie.

Nowy prezes Piasta, Grzegorz Bednarski jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2015-2019 był prezesem zarządu Tyskiego Sportu SA. W trakcie kariery zawodowej pracował również w Urzędzie Miasta w Tychach, pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rynku i Ciepła w firmie Tauron Ciepło. W przeszłości był także dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu w firmie Datarino, z branży technologicznej.

Źródło: inf. prasowa