Złoty Kask memoriałem Jerzego Szczakiela!

Złoty Kask memoriałem Jerzego Szczakiela!

9 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Polski Związek Motorowy i GKSŻ informują, że od sezonu 2021 Złoty Kask będzie także memoriałem Jerzego Szczakiela, pierwszego polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu.

– Już od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad tym, jak w odpowiedni sposób upamiętnić naszego mistrza. Bardzo nam na tym zależało. W pewnym momencie pojawiła się opcja, żeby wyrazem takiego hołdu był Złoty Kask. Zaproponowaliśmy to rodzinie Jerzego Szczakiela i szybko dostaliśmy pozytywną odpowiedź – mówi Piotr Szymański.

Dla przewodniczącego GKSŻ Jerzy Szczakiel to od dawna postać szczególna. – Był wzorem sportowca i dlatego zależało mi, żeby odpowiednio uczcić jego dokonania. To był niesłychanie skromny człowiek, ale potrafił także docenić gesty innych ludzi. Kiedy widziałem się z nim na jego benefisie, to bardzo się cieszył. Jestem przekonany, że teraz także by się uśmiechnął – przekonuje szef żużlowej centrali.

– Na pewno się teraz uśmiecha – komentuje Stefania Szczakiel, żona mistrza świata z 1973 roku. – Propozycję przekazała mi najpierw pani Grażyna Makowska z Polskiego Związku Motorowego. To było bardzo miłe zaskoczenie. Niesłychanie się ucieszyłam, bo wiem, że mąż byłby z tego naprawdę zadowolony. Wszystkie zaproszenia i inicjatywy na jego cześć zawsze sprawiały, że się cieszył. To były duże przeżycia. Dla nas to także coś miłego. Przekazałam już informację dzieciom i na pewno będziemy pojawiać się na Złotym Kasku. Syn i zięć już powiedzieli, że będą zawsze, jeśli nic poważnego nie stanie im na przeszkodzie – cieszy się pani Stefania.

– Chciałbym również dodać, że to nie jest rozwiązanie na jeden sezon. To ma być nowa, piękna tradycja. Chcemy, żeby Złoty Kask już zawsze kojarzył się z Jerzym Szczakielem – podsumowuje Piotr Szymański.

Źródło: polskizuzel.pl