Zgrupowanie reprezentacji przesunięte w czasie

Zgrupowanie reprezentacji przesunięte w czasie

24 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nie w lutym, jak pierwotnie planowano, a w marcu tego roku odbędzie się zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. Przesunięcie terminu spowodowane jest pandemią koronawirusa oraz obostrzeniami, które obowiązują w całym kraju.

W grudniu ubiegłego roku doszło do zmiany na stanowisku trenera kadr Polski. Schedę po Marku Cieślaku przejął Rafał Dobrucki. Nowy trener rozpoczął swoją pracę od powołania 20-osobowej kadry Żużlowej Reprezentacji Polski na 2021 rok. Jedną z decyzji Dobruckiego było zorganizowanie zgrupowania, które miało rozpocząć się 1 lutego. Ze względu na obecną sytuację na świecie, Główna Komisja Sportu Żużlowego oraz sztab szkoleniowy Żużlowej Reprezentacji Polski podjęły decyzję o przesunięciu zgrupowania na marzec.

Komunikat GKSŻ:

„Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, że w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym Żużlowej Reprezentacji Polski podjęła decyzję o przełożeniu zgrupowania zaplanowanego na 1 – 5 lutego br.

Powodem takiej decyzji jest aktualna sytuacja pandemiczna i tym samym brak możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zgrupowania.

Jednocześnie Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, że nowy termin zgrupowania Żużlowej Reprezentacji Polski został wyznaczony na 24 – 26 marca 2021 roku”.

Lokalizacja zgrupowania Żużlowej Reprezentacji Polski zostanie przedstawiona w najbliższym czasie.

Źródło: polskizuzel.pl