Zespoły PGE Ekstraligi 2021: Eltrox Włókniarz Częstochowa

Zespoły PGE Ekstraligi 2021: Eltrox Włókniarz Częstochowa

15 marca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Eltrox Włókniarz Częstochowa jest bohaterem piątej części naszego cyklu, w którym przedstawiamy składy poszczególnych drużyn PGE Ekstraligi na 2021 rok.

Przed rozpoczęciem zeszłorocznego sezonu drużyna z Częstochowy była uważana za jednego z głównych faworytów do złota w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Ostatecznie z wywalczonymi dziewiętnastoma punktami w rundzie zasadniczej popularne „Lwy” zakończyły rywalizację w lidze na piątej pozycji. Liderem Eltrox Włókniarza Częstochowa w minionym sezonie był Leon Madsen. Duńczyk na koniec sezonu został sklasyfikowany na liście najskuteczniejszych zawodników występujących w lidze na czwartej pozycji ze średnią biegową 2,206.

Po zakończeniu zeszłorocznej rywalizacji w PGE Ekstralidze włodarze klubu postanowili zakończyć współpracę z Rune Holtą. Żużlowiec trafił do PGG ROW-u Rybnik. Jason Doyle również nie będzie już zdobywać punktów dla „Lwów”. Australijczyk po rocznej przygodzie w Częstochowie w sezonie 2021 ma być jednym z liderów Fogo Unii Leszno. Do Torunia wraca natomiast Paweł Przedpełski, który jest wychowankiem miejscowego klubu. Trenerem zespołu będzie nadal Piotr Świderski, który na tym stanowisku zastąpił pod koniec sierpnia Marka Cieślaka.

Punkty dla Eltrox Włókniarza będą nadal zdobywać w nachodzących rozgrywkach liderzy tej drużyny, czyli Leon Madsen i Fredrik Lindgren. W okresie transferowym włodarzom klubu udało się pozyskać trzech nowych żużlowców. Z Fogo Unii Leszno Bartosza Smektałę. Roczną umową związał się również z „Lwami” Kacper Woryna wychowanek drużyny z Rybnika. Dla obu zawodników są to pierwsze w dotychczasowej karierze kontrakty podpisane poza swoimi macierzystymi klubami.

Smektała w sezonie 2020 startował pierwszy rok w gronie seniorów. Na koniec sezonu żużlowiec na liście najskuteczniejszych jeźdźców występujących w PGE Ekstralidze został sklasyfikowany na dwudziestym miejscu ze średnią biegową 1,863. Woryna natomiast zajął na tej samej liście trzydzieste piąte miejsce. Wychowanek „Rekinów” wykręcił średnią 1,514. Ostatnim transferem, który ogłosił częstochowski klub, było pozyskanie młodego Duńczyka, Jonasa Jeppesena, który w zespole ma zająć miejsce dla zawodnika U24. Dla tego żużlowca najbliższy sezon będzie debiutanckim w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

– Cieszę się, że trafiłem do Włókniarza. Mam nadzieję, że razem z kolegami z zespołu stworzymy dobrą drużynę. Wierzę, że razem uda nam się awansować do fazy Play-Off, gdzie powalczymy o jak najwyższe cele. Nie mogę już doczekać się nowego sezonu, który rozpocznę w barwach Eltrox Włókniarza – powiedział Jonas Jeppesen, po podpisaniu kontraktu.

Podsumowując, w Częstochowie zbudowano bardzo ciekawy zespół. Jeśli wszyscy żużlowcy pojadą na swoim poziomie „Lwy” mogą włączyć się do walki o medale. Mocnym punktem tej drużyny są zawodnicy młodzieżowi. Zwłaszcza Jakub Miśkowiak, który powinien być jednym z najbardziej skutecznych juniorów w 2021 roku w lidze.

Skład Eltrox Włókniarza Częstochowa na sezon 2021:

Seniorzy:
Kacper Woryna
Bartosz Smektała
Fredrik Lindgren
Leon Madsen
Jonas Jeppesen

Juniorzy:
Patryk Kowalik
Bartłomiej Kowalski
Kamil Król
Jakub Martyniak
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki

Źródło: inf. własne