Zdybek i Lewandowski w GWR Beach Volley!

Zdybek i Lewandowski w GWR Beach Volley!

16 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Pierwszy, poważny krok w drodze rozwoju Gwardia Wrocław Beach Volley, właśnie został postawiony. Do gwardyjskich struktur wracają wychowankowie klubu, Paweł Lewandowski i Jakub Zdybek. Będą tworzyć duet siatkarzy plażowych GWR Beach Volley. Kolejne tygodnie będą obfitować w nowe informacje o gwardyjskiej plażówce.

Paweł Lewandowski to rodowity wrocławianin. Na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo Pucharu Polski (2019), miejsca w najlepszej piątce: Mistrzostw Polski (Toruń, 2019), Akademickich Mistrzostw Polski i Europy (oba w 2017), czy zdobycie Pucharu Danii (2018). Jakub Zdybek był za to tzw. Rookie of the year ACAC Canada (siatówka halowa), najlepiej zagrywającym cyklu Plaża Open (Białystok, 2016). Meldował się również w finałach plażowych MP. W parze z Pawłem Lewandowskim wygrał za to w/w Puchar Danii (2018). Obaj grali też w Gwardii Wrocław na poziomie II ligi w wydaniu halowym.

– Siatkówka plażowa jest dla mnie zdecydowanie czymś więcej niż tylko sportem. W wolnym czasie, jak tylko mogę to gram i trenuje, a pomiędzy tymi momentami oglądam mecze na Youtube. Śmiało można stwierdzić, że mam fioła na punkcie tego sportu, a do tego gra sprawia mi ogromną przyjemność, myślę że to jedna z moich najmocniejszych stron i to właśnie w ten sposób zdobyłem swoje umiejętności i przysłowiowe czucie gry – mówi Jakub Zdybek, powracający do Gwardii w nowej, „plażowej” roli.

Planowo zawodnicy wystartują w ponad dziesięciu turniejach. Pięciu z cyklu Plaża Open, w Superpucharze Polski oraz w innych rozgrywkach eliminacyjnych, które wliczają się do rankingu Mistrzostw Polski. Sezon zwieńczy turniej finałowy. Natomiast w ramach przygotowań do rozgrywek na krajowym podwórku, planowane jest zaprezentowanie się również podczas turniejów zagranicznych.

– Cieszę się, że budowanie GWR Beach Volley zaczynamy od przedstawienia takich ludzi, jak nasi wychowankowie i osoby związane z Gwardią. Paweł i Kuba to znane postaci nie tylko we Wrocławiu, zrobili już dużo dobrego na piachu w całej Polsce. I to przez wiele lat. Dodatkowo pokazali się również na arenie międzynarodowej. Obieramy kurs w słuszną stronę i pokazujemy, jak ogromny potencjał w plażówce ma Wrocław – mówi dyrektor GWR Beach Volley, Stanisław Szymankiewicz.

Źródło: inf. prasowa