Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wybierają się na obóz

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wybierają się na obóz

11 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wybierają się na obóz. Zgrupowanie przygotowawcze do sezonu rozpocznie się 28 lutego we Władysławowie i potrwa do 4 marca. Żużlowcy trenować będą w na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo. Natomiast około 16 marca podopieczni Eryka Jóżwiaka mają wyjechać pierwszy raz na tor po zimowej przerwie.

Na obóz wybrać się mają wszyscy zawodnicy, którzy należą do pierwszego składu. Wraz z nimi na zgrupowanie pojadą również młodzi adepci Wybrzeża, którzy przygotowują się powoli do egzaminu na licencję „Ż”.

Plan wyjazdu jest bardzo napięty. Dwa razy dziennie odbywać się będą zajęcia sprawnościowe, pod czujnym okiem trenera Jarosława Hulko, odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne do sezonu. Do tego dojdą również spotkania z dietetykiem oraz fizjoterapeutą. Nie zabraknie również rozmów z psychologiem sportowym.

W listopadzie ekipa menedżera Eryka Jóżwiaka przeszła po kilku tygodniach przerwy od zakończenia startów specjalne testy sprawnościowe, które zostaną powtórzone w trakcie trwania obozu, aby mieć pewność, że wszyscy zawodnicy są w stu procentach gotowi do nadchodzącego dużym krokami sezonu 2022.

  • W listopadzie przeprowadzaliśmy zawodnikom testy sprawnościowe. Obecnie monitorujemy ich treningi zdalnie. W Cetniewie będziemy mieli okazję sprawdzić jak prezentują się na końcowym etapie przygotowań do sezonu. Spodziewam się, że wszyscy stawią się w dobrej formie. W poprzednich latach organizację zgrupowań utrudniła sytuacja pandemiczna. Liczymy na to, że w tym roku nic nie stanie nam na przeszkodzie. Nie da się zbudować formy w tydzień, więc wyjazd będzie miał przede wszystkim cel integracyjno-organizacyjny. Po zgrupowaniu chłopaki dostaną trochę czasu, aby za sobą zatęsknić i jeśli pogoda pozwoli, w okolicach 16 marca planujemy wyjazd na tor – powiedział Eryk Jóżwiak menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Źródło: wybrzezegdansk.pl