Wysokie zwycięstwo BM Stali w Warszawie

2 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

BM Stal rozegrała świetne noworoczne spotkanie Energa Basket Ligi w Warszawie! Ostrowianie pokonali Legię aż 96:68.

Początek meczu układał się po myśli ostrowian, którzy dzięki trafieniom Damiana Kuliga i Ojarsa Silinsa prowadzili już 11:4. Za odrabianie strat wzięli się Geoffrey Groselle oraz Grzegorz Kamiński – po zagraniu tego drugiego był już remis! BM Stal w końcówce tej części meczu trafiała trójki – właśnie dzięki takiemu rzutowi Mateusza Zębskiego po 10 minutach było 15:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana utrzymywał wysokie tempo w ataku. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Zębski oraz Djurisić, a dzięki trójce Damiana Kuliga różnica wzrosła aż do 18 punktów! Legia nie była w stanie nawiązać rywalizacji w tym fragmencie. Ostatecznie po rzucie z dystansu Jakuba Garbacza pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 29:53.

Na początku trzeciej kwarty po kolejnych trójkach Kuliga i Garbacza ekipa trenera Andrzeja Urbana prowadziła już 30 punktami! To nie był koniec świetnej ofensywy gości, którzy mogli liczyć też na Adonisa Thomasa. Po późniejszym wsadzie Nemanji Djurisicia różnica wynosiła 41 punktów, a gospodarze nie mieli pomysłu na powrót do meczu. Po 30 minutach było 46:77. Ostatnia kwarta już niczego nie mogła zmienić. Obaj szkoleniowcy dość szeroko rotowali składem. Zespół z Warszawy co prawda odrobił część strat, ale przewaga była zdecydowanie zbyt duża. Ostatecznie BM Stal zwyciężyła 96:68.

Najlepszym graczem gości był Adonis Thomas z 17 punktami i 6 zbiórkami. Po 14 punktów dla gospodarzy rzucili Ray McCallum, Billy Garrett oraz Grzegorz Kamiński.

Źródło: inf. prasowa