Wysokie zwycięstwo BM Stali nad Tauron GTK

Wysokie zwycięstwo BM Stali nad Tauron GTK

3 listopada 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

BM Stal z kolejną wygraną w Energa Basket Lidze! Tym razem drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego pokonała Tauron GTK Gliwice 100:76.

Dzięki trójkom Scottiego Reynoldsa oraz Jakuba Garbacza gospodarze zdobywali sześć punktów przewagi na początku. Terrance Ferguson starał się zmniejszać te straty, ale po późniejszych akcjach Adonisa Thomasa i Aigardsa Skele różnica wzrosła aż do 15 punktów! Ostatecznie po 10 minutach było 29:14. W drugiej kwarcie obie drużyny nie grały zbyt ofensywnie, ale dzięki Garbaczowi i Załuckiemu prowadzenie BM Stali było coraz większe. Po kolejnym zagraniu Thomasa wynosiło aż 24 punkty. Straty lekko zmniejszyli Filip Put i Jure Skifić, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:29.

Damian Kulig i Jakub Garbacz od początku trzeciej kwarty utrzymywali wysokie prowadzenie zespołu trenera Andrzeja Urbana. Pojedyncze zagrania Jure Skificia i Mateusza Szlachetki nie wystarczały do zmniejszania tej różnicy. Po kolejnej trójce Garbacza wynosiła ona aż 29 punktów. Po 30 minutach było 78:55. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła. Obaj trenerzy chętnie korzystali z zawodników rezerwowych, a zwycięstwo ostrowian nie było zagrożone. Ostatecznie BM Stal wygrała aż 100:76.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jakub Garbacz z 23 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Jure Skifić z 19 punktami i 10 zbiórkami.

Źródło: inf. prasowa