WKS Śląsk wysoko pokonał MKS

WKS Śląsk wysoko pokonał MKS

24 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Pierwsze zwycięstwo WKS Śląska z trenerem Andrejem Urlepem w tym sezonie Energa Basket Ligi. Wrocławianie pokonali we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza 102:60.

Po wyrównanym i nerwowym początku spotkania, to WKS Śląsk przejął inicjatywę. Głównie dzięki trafieniom Jakuba Karolaka, Aleksandra Dziewy i Kacpra Gordona było już 14:5. Sytuację MKS starał się poprawiać Steven Haney, ale to wrocławianie byli zdecydowanie bardziej skuteczni. Kolejna akcja Dziewy sprawiła, że po 10 minutach było 25:13. Drugą kwartę ekipa trenera Andreja Urlepa rozpoczęła od serii 8:0 i szybko osiągnęła różnicę 20 punktów. Drużyna z Dąbrowy Górniczej nie była w stanie przeciwstawić się przeciwnikom – brakowało przede wszystkim możliwości ofensywnych. Ostatecznie dzięki zagraniu Kerema Kantera pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:27.

W trzeciej kwarcie niewiele się zmieniało – poza tym, że WKS Śląsk potrafił powiększać swoje prowadzenie. Dzięki kolejnej trójce Kodiego Justice’a gospodarze mieli już 31 punktów przewagi. Właściwie tylko Steven Haney był w stanie zagrozić rywalom w jakikolwiek sposób. Po 30 minutach różnica była już bliska 40 punktów76:37. W ostatniej części meczu trenerzy Urlep i Winnicki dawali szansę zawodnikom z ławki rezerwowych. Różnica była zbyt duża – przyjezdni nie byli w stanie odmienić losów tego spotkania. WKS Śląsk zwyciężył 102:60.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Karolak z 21 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Michael Lewis z 19 punktami i 2 asystami.

Źródło: inf. prasowa