WKS Śląsk walczy! Wysokie zwycięstwo w trzecim meczu

WKS Śląsk walczy! Wysokie zwycięstwo w trzecim meczu

26 kwietnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

WKS Śląsk nadal jest w grze o półfinał Energa Basket Ligi! W trzecim meczu zespół z Wrocławia pokonał Enea Zastal BC Zielona Góra aż 95:68 i w serii play-off przegrywa już tylko 1-2.

Początek meczu układał się trochę lepiej dla drużyny z Zielonej Góry, która po zagraniu Dragana Apicia prowadziła 4:8. Obie ekipy nie grały jednak rewelacyjnie w ataku, a do remisu doprowadził po chwili Łukasz Kolenda. Ostatecznie po rzutach wolnych Kerema Kantera po 10 minutach było 15:12. Dość szybko na początku drugiej kwarty Jarosław Zyskowski dawał przewagę Enea Zastalowi. Martins Meiers oraz Kodi Justice ponownie zmieniali jednak sytuację, a po trójce Jakuba Karolaka i kontrze Travisa Trice’a to WKS Śląsk był już o dziewięć punktów lepszy. Ekipa trenera Andreja Urlepa ciągle miała inicjatywę ofensywną. Pierwsza połowa po trójce Trice’a zakończyła się wynikiem 45:31.

Szymon Tomczak i Travis Trice na początku trzeciej kwarty potrafili utrzymać pewną przewagę gospodarzy. Po rzutach wolnych Jakuba Karolaka wynosiła ona już 20 punktów! Pojedyncze zagrania Nemanji Nenadicia oraz Tony’ego Meiera nie wystarczały do realnego odrabiania strat. Z drugiej strony nadal nie do zatrzymania był rewelacyjny Travis Trice. Po 30 minutach było już 77:50. Kolejną część meczu zespół trenera Olivera Vidina rozpoczął od serii 0:9, ale przewaga rywali ciągle była spora. Ponownie świetnie prezentował się Travis Trice, a dobre momenty miał też Łukasz Kolenda. Przyjezdni nie byli w stanie odrobić już tak dużych strat. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył aż 95:68 i w serii do trzech zwycięstw przegrywa już tylko 1-2.

Najlepszym graczem gospodarzy był Travis Trice z 29 punktami i 7 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Nemanja Nenadić z 12 punktami, 4 asystami i 3 zbiórkami.

Źródło: inf. prasowa