Wiktor Jasiński: „Liczę na to, że będziemy zdobywać cenne punkty dla drużyny”

Wiktor Jasiński: „Liczę na to, że będziemy zdobywać cenne punkty dla drużyny”

5 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Wiktor Jasiński ma być w tegorocznym sezonie liderem formacji młodzieżowej Moje Bermudy Stali Gorzów. Żużlowiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że od jego postawy w poszczególnych meczach ligowych będzie bardzo wiele zależało. Mimo to zawodnik nie chce na siebie nakładać niepotrzebnej presji.

– Presji żadnej nie czuję. Mam nadzieję, że w tym roku fajnie pojedziemy z Kamilem, będziemy tworzyć zgraną parę i sprawimy wiele radości gorzowskim kibicom. Liczę na to, że będziemy zdobywać cenne punkty dla drużyny. Zapewniam, że będziemy walczyć o jak najlepsze rezultaty z każdym zawodnikiem, jak równy z równym. Rok startów w PGE Ekstralidze, jako debiutant, dał mi także duży zastrzyk motywacji i doświadczenia. Wiem, już czego mogę spodziewać się, a to na pewno zaprocentuje w tym roku i przełoży się na moje wyniki – powiedział Wiktor Jasiński.

W sezonie 2020 żużlowiec startował na silnikach od Ashleya Hollowaya. Czy w tym roku będzie podobnie?

– Tak. Jestem już po rozmowie z mechanikiem od Ashleya Hollowaya, będą mnie wspierać również w tym sezonie. Szykujemy się do serwisu silników. Byłem bardzo zadowolony z tych silników i w tym roku kontynuujemy współpracę. Rozmawiam również z innymi tunerami. Być może będę miał jeszcze jeden silnik od innego tunera, ale to czas pokaże. Pewnie więcej będzie wiadomo bliżej pierwszej kolejki – dodaje Jasiński.

Nowy trener kadry Rafał Dobrucki powołał do reprezentacji juniora gorzowskiego klubu. Zawodnik nie ukrywa swojego zadowolenia z tej nominacji.

– Na pewno jest to dla mnie wielki zaszczyt. Zawsze marzyłem, żeby reprezentować Polskę na arenach międzynarodowych i nie tylko. Cieszę się, że zostałem zauważony przez trenera Rafała Dobruckiego. Na pewno jest to dla mnie zastrzyk motywacji. Jazda z orzełkiem na piersi bardzo motywuje do dalszej pracy i rozwoju – zakończył Jasiński.

Źródło: stalgorzow.pl + inf. własne