Warszawskie wyzwanie Gwardzistów. W środę mecz z Legią

Warszawskie wyzwanie Gwardzistów. W środę mecz z Legią

26 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Przed Chemeko-System Gwardią Wrocław kolejne bardzo ważne spotkania ligowe. W środowy wieczór podopieczni Rainera Vassiljeva zmierzą się w Warszawie z Legią.

Warszawski zespół, podobnie jak Gwardia, rozegrał do tej pory pięć spotkań i tak jak wrocławianie ma na koncie 6 punktów. W ligowej tabeli wyżej, bo na 11. miejscu plasują się jednak siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska. Jedyne zwycięstwo Legii przypadło na domowe starcie z zespołem Polski Cukier Avia Świdnik.

Do środowego meczu oba zespoły przystąpią głodni wygranej. Legioniści w piątkowy wieczór (22 października) przegrali u siebie 2:3 z SPS Chrobry Głogów. Gwardia musiała uznać wyższość BKS Visły Proline Bydgoszcz – także przegrywając 3:2.

Trener Rainer Vassiljev uważa, że z każdym meczem gra zespołu wygląda jednak coraz lepiej. – Musimy walczyć o każdy punkt. Jest na nas presja, ale nadal budujemy drużynę. Potrzebujemy kolejnych zwycięstw. Odnajdujemy właściwą mentalność, poprawiamy regularność i walczymy o kolejne ligowe punkty – mówi szkoleniowiec Gwardzistów.

Rozgrywający Gwardii, Lukas Ticháček zapewnia, że zespół będzie dobrze przygotowany do środowego starcia. – Przygotowujemy się tak, jak na każdego kolejnego rywala. Mecz z Legią nie jest pod tym względem inny. Brakuje nam już naprawdę niewiele. To są detale, które cały czas musimy poprawiać – powiedział doświadczony Czech.

Przypomnijmy, że jest to zaległe spotkanie drugiej kolejki Tauron 1.Ligi. Początek spotkania w środę (27 października) zaplanowano na godzinę 19:00.

Źródło: inf. prasowa