W PHL poważna próba sił

W PHL poważna próba sił

7 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W piątek KH Energa Toruń zmierzy się z drużyną z Oświęcimia, a dwa dni później z liderem Polskiej Hokej Ligi, JKH GKS Jastrzębie. Ciekawie zapowiadają się również inne weekendowe starcia.

We wtorek w pierwszej noworocznej kolejce Stalowe Pierniki bardzo pewnie pokonały mistrza Polski, GKS Tychy 6:3. W piątek czeka torunian wyjazdowa konfrontacja z Re-Plastem Unią Oświęcim. Ostatni mecz z udziałem tych drużyn zakończył się wynikiem 4:0 dla torunian i jest to pamiętne spotkanie także z innych powodów. W przerwie pomiędzy tercjami, były już trener Biało-niebieskich, Nik Zupancić był wściekły, kłócił się z sędziami. Po tej porażce słoweński szkoleniowiec złożył rezygnację. Jego zastępcą został Kevin Constantine, który trenował zespoły NHL, a w nich gwiazdy światowego formatu. Do Unii dołączyło w ostatnim czasie aż trzech zawodników zza oceanu: Brett McKenzie, Victor Bartley i Gilbert Brule. Dwaj pierwsi zdążyli już zadebiutować we wtorkowym starciu z Comarch Cracovią. Bartley zaliczył asystę. W derbach Małopolski jednak znowu lepsza była drużyna z Krakowa.

W niedzielę torunian czeka jeszcze poważniejsze wyzwanie, bo podejmować będą lidera PHL. Drużyna z Jastrzębia dzięki wtorkowej wygranej z TAURON Podhalem i potknięciu obrońców tytułu ma pięć punktów przewagi w tabeli nad wiceliderem z Tychów. Ostatnio KH Energa i JKH zmierzyły się 27 grudnia w półfinale Pucharu Polski. W tym spotkaniu podopieczni Roberta Kalabera byli zdecydowanie lepsi i pewnie wygrali 3:0. W lidze jastrzębianie zdobyli dotychczas 111 bramek, co jest najlepszym wynikiem w PHL. W śląskiej drużynie błyszczy Marek Hovorka, który przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej z dorobkiem 34 punktów. Na podium są jeszcze dwaj zawodnicy drużyny: Zackary Phillips i Radosław Sawicki. Ślązacy mają najmocniejszą ofensywę w lidze. Zanim dojdzie do starcia na szczycie pomiędzy KH Energą, a JKH, lider rozgrywek w piątek zmierzy się z Comarch Cracovią. W ostatnich dniach Pasy znacząco się wzmocniły. Ich szeregi zasilił między innymi Darcy Murphy. We wtorkowym meczu, wygranym z Re-Plast Unią, Kanadyjczyk strzelił gola i dwa razy asystował.

Z pewnością nie zabraknie także emocji w meczu GKS Katowice z drużyną z Nowego Targu. GieKSa ma najlepszą defensywę w kraju. W 25 meczach drużyna straciła tylko 48 goli. Spora w tym zasługa bramkarza Juraja Simbocha.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale weekendowe zmagania kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv

Źródło: inf. prasowa