W niedzielę łatwo nie będzie

W niedzielę łatwo nie będzie

15 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Po porażce z chorzowskim Ruchem, która dla wielu mogła być zaskoczeniem, szczypiornistkom Młynów Stoisław Koszalin przydałoby się zwycięstwo. Szansą na zdobycie kolejnych punktów w rywalizacji PGNiG Superligi będzie niedzielne spotkanie 11. serii, w którym „Biało-zielone” zmierzą się u siebie z ekipą MKS Zagłębie Lubin.

W tym meczu koszalinianki podejmą aktualne wicemistrzynie Polski, a obecnie liderki ligowej tabeli, które wygrały osiem z dziesięciu rozegranych spotkań i zgromadziły dotychczas pokaźną sumę dwudziestu pięciu punktów. Natomiast „Biało-zielone” z dorobkiem piętnastu punktów plasują się na 5. miejscu. Rywalizacja z pewnością nie będzie łatwa, bo „Miedziowe” idą w tym sezonie przez rozgrywki Superligi jak burza i niewiele jest w stanie je powstrzymać. Dodatkowo, mają na boisku „ostrą amunicję” w postaci Adrianny Górnej, aktualnej liderki klasyfikacji strzelczyń. Dwie porażki, których doznały szczypiornistki z Dolnego Śląska to przegrane po rzutach karnych, a te jak wiadomo bywają w sporcie loterią szczęścia. Gorsze występy Zagłębia można więc uznać za „wypadki przy pracy”. Należy jednak pamiętać, że podobny „wypadek” zaliczyły ostatnio zawodniczki Młynów, a patrząc szerzej można uznać, że w tym sezonie radzą sobie nie najgorzej. Dodatkowo, nieraz zaskoczyły swoich sympatyków zwyciężając z wyżej notowanymi przeciwniczkami, na przykład aktualnymi mistrzyniami kraju, Perłą Lublin. Być może w najbliższy weekend także sprawią kibicom miłą niespodziankę.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 17 stycznia. Początek gry o godzinie 13:15. Przypominamy, że zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, związanymi z pandemią, wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Transmisję spotkania będzie można oglądać w TVP Sport.

Przypominamy również, że w meczu I rundy koszalinianki przegrały z lubiniankami na wyjeździe 20:22.

Źródło: inf. prasowa