#VolleyWrocław wygrywa I Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego

#VolleyWrocław wygrywa I Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego

30 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

W finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet zmierzyły się dwie ekstraklasowe drużyny #VolleyWrocław oraz Joker Świecie. Po trzysetowym pojedynku historyczny tytuł powędrował do stolicy Dolnego Śląska! Trzecie miejsce dla KS Częstochowianka. Miejsce tuż za podium zajął zespół Astora Płomień Sosnowiec.

Przebieg turnieju

W poniedziałek #VolleyWrocław rozegrał swój pierwszy mecz w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet „I Memoriale Lecha Kaczyńskiego”. Siatkarki z Dolnego Śląska podejmowały Asotrę Płomień Sosnowiec, czyli beniaminka 1. Ligi, który aspiruje do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nowy szkoleniowiec #VolleyWrocław Dawid Murek dokonał kilku zmian w składzie. W wyjściowej szóstce znalazły się między innymi Aleksandra Gancarz czy Marta Wellna. Wrocławianki wygrały odpowiednio do 13, 23 oraz 19.

We wtorek na Dolnoślązaczki czekał drugi zespół z TAURON Ligi, czyli Joker Świecie. Zapowiadała się, więc zacięta rywalizacja. Początek spotkania był wyrównany. Wrocławianki odskoczyły nawet na cztery punkty (14:10), jednak czujne były siatkarki ze Świecia. Końcówka należała do podopiecznych trenera Dawida Murka. Ta partia zakończyła się na korzyść #VolleyWrocław 25 do 21. W drugim secie wrocławianki z każdą kolejną akcją rozkręcały się w ataku osiągając siedmiopunktową przewagę (14:7). Śmiało można powiedzieć, że kontrolowały przebieg tego pojedynku. Partię do 18 zakończyła Natalia Murek. #VolleyWrocław mocno otworzył trzecią partię. Najpierw ze środka zagrała Karolina Fedorek, następnie Natalia Murek posłała asa serwisowego. Siatkarki Jokera dużo, a zarazem skutecznie grały ze środka. Zagrywki Katarzyny Marcyniuk, pozwoliły rywalkom wyjść nawet na chwilowe prowadzenie 17:19. To podziałało na #VolleyWrocław motywująco. Warto zwrócić uwagę na postawę Anny Bączyńskiej, która odważnie grała w ataku. Ta sama siatkarka przypieczętowała zwycięstwo asem serwisowym (25:21).

– Jesteśmy już po I Memoriale im. Lecha Kaczyńskiego, zdobyłyśmy złoty medal i puchar. Rozegrałyśmy wczoraj i dzisiaj dwa bardzo dobre spotkania, które zakończyły się wynikiem 3:0 dla nas. Wszystkie dziewczyny miały możliwość zagrania. Była świetna atmosfera. Mimo tego, że miałyśmy teraz przerwę świąteczną, spotkania wyszły nam na bardzo dobrym poziomie. Bardzo się cieszymy z tego. Będziemy kontynuowały tę pracę. Wracamy uśmiechnięte i zadowolone – podsumowała spotkanie, przyjmująca #VolleyWrocław Anna Bączyńska.

– Po udanym turnieju w Częstochowie, udajemy się do Wrocławia i planujemy teraz ciężką pracę. Nasz następny mecz ligowy z drużyną z Piły odbędzie się dopiero 11 stycznia. Mamy czas na popracowanie nad jakimiś elementami, które delikatnie kuleją. Będziemy ciężko pracować, żeby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Cieszę się z atmosfery jaka panuje, ze stylu gry i faktu, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Skupiamy się na pracy i mam nadzieję, że zaprocentuje ona w najbliższych spotkaniach – dodała środkowa Karolina Fedorek.

Ciekawostki i statystyki

  • VolleyWrocław zwycięstwem zapisał się na kartach siatkarskiej historii. Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet rozegrano bowiem po raz pierwszy.
  • Środkowa Karolina Fedorek została najlepszą zawodniczką turnieju w ekipie z Wrocławia. W finale siatkarka atakowała z 75% skutecznością (9/12).
  • Świetnie w ataku spisywała się również Anna Bączyńska. Przyjmująca zdobyła 16 punktów.
  • Wrocławianki zagrały na dobry poziomie w przyjęciu, uzyskując 70% skuteczność.

Co dalej?

Na podopieczne trenera Dawida Murka czeka teraz dłuższa przerwa, a zarazem ciężka praca. Do ligowej rywalizacji wrocławianki powrócą 11 stycznia. Rywalem Enea PTPS Piła.

Źródło: inf. prasowa