Victor Garcia Marin piłkarzem Śląska

Victor Garcia Marin piłkarzem Śląska

20 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Nowym zawodnikiem WKS-u został Victor Garcia Marin. Hiszpański lewy obrońca związał się ze Śląskiem kontraktem do końca czerwca 2024 roku.

Victor Garcia to 27-letni lewy obrońca, który może również grać jako wahadłowy, a nawet skrzydłowy. Ostatni sezon spędził za zapleczu hiszpańskiej La Ligi, w klubie CD Castellon. Rozegrał 25 spotkań, a szczególnie udana była dla niego runda wiosenna, kiedy to od stycznia wystąpił w 17 meczach (z czego piętnastu w pełnym wymiarze czasowym).

– Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi odważnie zagrać w ofensywie, co jest bardzo ważne w naszym sposobie gry. Jestem przekonany, że zwiększy rywalizację w drużynie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Urodzony na przedmieściach Barcelony zawodnik karierę rozpoczynał w juniorskich drużynach Espanyolu. W La Liga 2 grał również w CD Tenerife, a najwięcej spotkań rozegrał na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii, występując – poza Castellon – w takich zespołach jak CD Ebro, UCAM Murcia, CF Badalona, Poble de Mafumet i AE Prat.

– To dla mnie pierwszy zagraniczny klub i cieszę się, że trafiłem właśnie tutaj. Chciałem podjąć nowe wyzwanie, a propozycja Śląska była bardzo konkretna. Wiem, że to duży klub, z bogatą historią, należący do ścisłej czołówce w Polsce i jestem bardzo zmotywowany, by pomóc drużynie osiągać kolejne sukcesy – podkreśla Victor Garcia.

Hiszpański zawodnik podpisał kontrakt z klubem do końca czerwca 2024 roku.

Źródło: inf. prasowa